Avast si koupil firmu Remotium, americký start-up

Avast Software koupil startup Remotium, který se specializuje na firemní mobilní virtualizační řešení. Technologie firmy Remotium umožňuje bezpečně, jednoduše a efektivně zpřístupnit nepostradatelné podnikové aplikace v prostředí BYOD.

Avast si koupil firmu Remotium, americký start-up


Technologie firmy Remotium řeší problémy zaměstnanců spojené s umožněním přístupu do podnikových aplikací v rámci mobilních zařízení tím, že vytváří příjemné uživatelské prostředí a zároveň zajišťuje bezpečnost dat a dodržování firemních předpisů.

Její vlajková loď, produkt Virtual Mobile Platform (VMP), umožňuje přístup k podnikovým aplikacím z jakéhokoliv mobilního a stolního zařízení. Tato technologie, jejíž žádost o patent je momentálně v řízení, umožňuje uživatelům pracovat odkudkoliv – z kanceláře, vzdáleně z domova, nebo během služebních cest. Uživatelé se za účelem přístupu k podnikovým nástrojům, aplikacím a datům mohou připojit k jejich VMP z kteréhokoliv zařízení, které zrovna používají – z chytrého telefonu, tabletu nebo stolního počítače.

Firma Remotium obdržela na konferenci RSA 2013 ocenění “Most Innovative Company” a zároveň získala cenu “Best of Show” v rámci konference Interop v Tokiu v červnu 2015.

„Mobilní řešení firmy Remotium reagují na aktuální potřeby moderních podniků,“ řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast. „Tím, jak stále více a více společností podporuje politiku BYOD, stává se hlavní prioritou její efektivní a bezpečná implementace.

Celý tým Remotium, se sídlem v kalifornském San Mateo, se připojil ke globální společnosti, která dnes čítá více než 600 zaměstnanců.


Úvodní foto: Fotolia © milanmarkovic78


Komentáře