AVG 9.0 je dostupné i pro firemní uživatele

Nejnovější verze svých bezpečnostních řešení pro malé a střední podniky – Internet Security Business Edition 9.0 a Anti-Virus Business Edition 9.0 – uvedla na trh firma AVG.


 

Novinky podle výrobce nabízejí zvýšení rychlosti i úrovně ochrany a současně jednodušší ovládání. Tím chce firma prý vyjít vstříc zejména malým podnikům, které jen zřídka zaměstnávají interní IT specialisty.

„Firemní bezpečnostní řešení AVG 9.0 poskytuje podnikatelům účinnější ochranu počítačů v reálném čase, s jednodušší správou a rychlejším výkonem. To vše bez narušení jejich běžné pracovní činnosti,“ řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „S touto generací produktů AVG se vracíme zpět k našemu hlavnímu cíli, tedy co nejvyššímu zabezpečení s co nejnižšími nároky na uživatele,“ dodal.

Produkty AVG ve verzi 9.0 mají podle dodavatele až o 50 % kratší testovací dobu, což minimalizuje dopady na produktivitu. Kombinované jádro AVG 9.0 označuje při první kontrole soubory jako bezpečné, či naopak potenciálně nebezpečné. Při následné kontrole pak bezpečné soubory ignoruje, pokud se nezmění jejich struktura.

Řešení pro malé a střední podniky prý také zaručují optimální ochranu v reálném čase. Základem je ochrana před známými hrozbami využívající aktuální databáze virových signatur. K ní připojuje AVG ve verzi 9.0 behaviorální a in-the-cloud technologie, včetně tzv. white listování na obranu před desítkami tisíc nových hrozeb, které se denně na internetu objevují.

Klíčová zlepšení produktů AVG ve verzi 9.0 pro malé a střední podniky spočívají i v minimalizaci nároků na správu. Zjednodušila a zkrátila se doba instalace a nové nástroje umožňují administrátorovi nastavit způsob, jakým AVG pracuje při ochraně sítě. Nový „update manager“ automaticky zajišťuje, že je firma vždy chráněna proti nejnovějším hrozbám. Záchranné CD, založené na Linuxu, pak v případě infekce umožňuje obnovit síť.

Licence AVG Internet Security Business Edition 9.0 pro pět počítačů na jeden rok stojí 6 093 Kč včetně DPH a cena roční licence AVG Anti-Virus Business Edition 9.0 pro pět počítačů činí 3 927 Kč včetně DPH.Komentáře