AVG bude dodávat svoji antivirovou ochranu do UTM WatchGuardu

Společnosti WatchGuard a AVG Technologies oznámily, že zahajují spolupráci v oblasti UTM řešení (Unified Threat Management), přičemž AVG bude dodávat svoji antivirovou ochranu do řešení WatchGuardu.


Multifunkční XTM firewally společnosti WatchGuard se zaměřují na hloubkovou kontrolu datových paketů a ochranu na bázi proxy technologie. Kromě toho WatchGuard poskytuje i gateway antivirus a cílem je zajistit, aby se do firem nedostal škodlivý software již při vstupu do sítě. Právě v této oblasti budou používány produkty společnosti AVG Technologies. Engine AVG používá kombinaci známé ochrany proti virům a heuristické analýzy pro skenování e-mailů a webového provozu na gatewayi, což umožňuje ochranu firemních sítí proti virům, spywaru, rougewaru a trojským koním. Jsou kontrolovány archivy a kódované soubory a také POP3 a SMTP provoz, přičemž podezřelé e-maily jsou posílány do karantény.

Antivirová ochrany AVG pro gateway je nyní dostupná pro všechny licence na všech zařízeních WatchGuardu, které používají operační systém Fireware XTM.Komentáře