AVG nabízí záchranné bootovací CD zdarma

Společnost AVG Technologies dnes představila další z volně dostupných produktů. AVG Rescue CD, dosud součást produktové řady pro malé podniky, se používá ke zotavení počítačů, které nejsou schopny startu nebo jsou infikovány natolik, že nejsou schopny běžného provozu.


Firma nyní dává k dispozici Rescue CD všem zákazníkům (včetně těch, kteří používají volnou edici AVG Free). Produkt lze stáhnout  na jakékoli CD nebo USB, následně vložit do poškozeného počítače a použít jako oživovací disk.  

Tato nabídka v sobě obsahuje všechny základní nástroje pro uživatele, včetně:  
•    Komplexní sady administračních nástrojů
•    Nástrojů pro léčbu systému od virů a spyware útoků
•    Vhodné léčby operačního systému Windows
•    Schopnosti provést čistý start z CD

Při problémech se startem se software poškozeného počítače, používajícího AVG Rescue CD, automaticky připojí na všechny pevné disky počítače a proskenuje je proti virům a malware. Rescue CD dle slov výrobce také automaticky navrátí do počítače bezpečné síťové připojení. Pokročilí uživatelé mohou využít aplikaci Windows Registry editor, TestDisk pro záchranu smazaných dat, smazaných souborů a ztracených částí, vyhledávač navigačních dokumentů a Ping tool pro jednoduchou diagnostiku sítě.

AVG Rescue CD je bootovací funkce založená na Linuxu s již integrovaným základním bezpečnostním softwarem AVG. Záchranné CD je možné stáhnout zdarma ze stránek AVG http://www.avg.com/us-en/avg-rescue-cd a vypálit na jakékoli CD, DVD nebo jej lze případně uložit přímo na USB disk.Komentáře