AVG uvádí firemní bezpečnostní řešení Business Edition 2012

Společnost AVG Technologies oznámila dostupnost řešení AVG Business Edition 2012. To má být podle výrobce rychlejší, jednodušší, snadněji ovladatelná a šetrné ke zdrojům a je určené primárně pro ochranu dnešních malých podniků.


V souvislosti s uvedením AVG Business Edition 2012 na trh, AVG také vydalo zprávu o bezpečnosti malých a středních podniků (SMB Market Landscape Report), která se zabývá novými poznatky o trhu malých a středních podniků od poloviny roku 2011. Top trendy ukazují, že malé a středně velké podniky:

•    Mají konzervativnější postoj k výdajům v oblasti IT v reakci na finanční nejistoty.
•    Vítají technologie za účelem zvýšení úrovně mobility, i když jen málo z nich si uvědomuje potenciální nebezpečí spojené s uvolňováním více dat do více přístrojů.
•    Rozpoznávají příležitost, kterou nabízí sociální sítě pro podporu podnikání a zapojení zákazníků, ale neberou správná dodatečná opatření proti konkrétním hrozbám pocházejícím ze sociálních médií.
•    Soustřeďují se na tradiční IT slabiny jako email a webové viry bez toho, aby se chránily před novými bezpečnostními hrozbami, jako je krádež informací a sociální inženýrství.
•    Nejvíce je znepokojuje ztráta přístupu k souborům a výměna hardwaru, i přesto, že narušení bezpečnosti je dražším rizikem. Malé a středně velké podniky, které již takové zhroucení zažily, s větší pravděpodobností viděly dlouhodobý dopad, jako je ztráta z prodeje a z příležitostí k výdělku.

Mezi hlavní rysy AVG Business Edition 2012 patří podle výrobce důraz na rychlost, ochranu, úspory nákladů a času, aby byla možnost soustředit se na denní úkoly. Menší nároky na zdroje má zaručit tzv. smart scanning, díky němuž výrobce slibuje méně přerušení práce a jednoduché používání, které údajně méně zaměstná uživatele, administrátory, počítače, server a celkový rozpočet.  Přepracován byl také řídící panel, který má být přehlednější. Samozřejmostí je ochrana před hrozbami, jako jsou krádeže informací, sociální inženýrství a rizika spojená s využíváním sociálních médií jako marketingového nástroje.

Vedle bezpečnostních technologií poskytuje AVG uživatelům i poradenství pro malé a střední podniky, kde radí, jak zůstat v obraze s nejnovějšími bezpečnostními trendy.Komentáře