Betaverze antivirových produktů pro platformy Mac OS X a Linux uvolnil Eset

Eset dnes uvolnil pro veřejné testování nové produkty NOD32 Antivirus 4 pro operační systémy Mac OS X a Linux. Za rozhodnutím naprogramovat produkty pro uvedené platformy prý stojí silná poptávka zákazníků a zároveň fakt, že oba operační systémy jsou napadnutelné stejně jako Microsoft Windows.


Potřeba antivirového řešení na platformách Mac OS a Linux je důležitá hlavně z důvodu, že obě tyto platformy mohou plnit úlohu nositele počítačových hrozeb a infikovat ostatní počítače v síti, které využívají systém Windows.

NOD32 Antivirus 4 pro Mac a NOD32 Antivirus pro Linux detekují hrozby určené pro všechny platformy (včetně Windows). Samozřejmostí je použití heuristické analýzy, která pomáhá chránit před novými hrozbami, a také generických vzorků pro spolehlivé odhalení mutací známých virů.

Hlavní vlastnosti NOD32 Antivirus 4 pro Mac OS a Linux:

 Skenování a léčení hrozeb specifických pro Windows, Mac OS X, Linux a jejich meziplatformové varianty.

 Pokročilé nastavení skenování – možnost nastavení hloubky, velikosti a časového limitu skenování souborů, archivů a ostatních objektů.

 Skenování vyměnitelných médií.

 Rezidentní ochrana systému – všechny operace se soubory jako například kopírování, přesouvání nebo stahování jsou skenované v reálném čase a dochází k okamžité identifikaci nalezené hrozby. To znamená, že antivirus dokáže zachytit hrozbu v infikovaném objektu po dobu stahování souborů z USB disků, internetu nebo e-mailových příloh.

 Informační grafy a statistiky – všechny důležité statistiky týkající se kontroly a skenování, statistiky diskových operací a statistiky zachycených virů jsou k dispozici přímo z grafického uživatelského menu.Komentáře