Betaverze nových bezpečnostních řešení pro domácnosti uvedl Eset

Nové verze bezpečnostních produktů NOD32 Antivirus 9 a Smart Security 9 nabídnouu vedle nově koncipovaného uživatelského rozhraní nativní ochranu on-line bankovnictví či reputační službu pro weby.


Eset uvolnil k testování betaverze svých bezpečnostních produktů NOD32 Antivirus 9 a Smart Security 9. Jde o produkty určené k ochraně domácích počítačů s operačním systémem Windows.

Smart Security dostal ve verzi 9 novou funkci k ochraně elektronického bankovnictví a platebních transakcí pod názvem Banking & Payment Protection. Ta detekuje, že uživatel přistupuje na stránku elektronického bankovnictví nebo na on-line platební bránu a zajišťuje, že transakce proběhne v zabezpečeném prostředí.

Dalšími inovacemi jsou Reputation Evaluator a Network Signatures. První z nich umožňuje blokovat přístup na stránky a k souborům na základě jejich reputace. Druhá představuje vylepšení ochrany proti botnetu: umožňuje rychlou identifikaci komunikace, která souvisí s botnety a s pokusy o zneužití bezpečnostních mezer (tzv. exploity).

Vedle implementace nových technologií mají oba bezpečnostní produkty zcela nové uživatelské rozhraní, inovovaný proces aktualizací, který umožňuje automatické přidávání nových ochranných funkcí a plnou podporu operačního systému Windows 10.

Oficiální uvolnění produktů se plánuje na konec září 2015


Úvodní foto: © Gunnar Assmy - Fotolia.com


Komentáře