Alespoň to předpovídá Bret Lewis, ředitel americké společnosti Fulton Innovation, která tuto technologii vyvíjí a jež našla využití např. v novém modelu notebooku Latitude Z od Dellu, který je možné nabíjet umístěním na speciální podložku. Ta vytváří pomocí zabudované cívky elektromagnetické pole a po přiložení přístroje, který ve své spodní části obsahuje další obdobnou cívku, začne prostřednictvím indukce docházet k přenosu energie, pomocí níž je dobíjena baterie notebooku. Obdobnou technologii pak nabízí třeba i Palm jako jednu z možností pro nabíjení svého smartphonu Pre.
Lewis vidí hlavní výhodu v nezávislosti na konkrétním adaptéru a v redukci všelijakých konektorů, takže uživatelé by mohli své mobilní přístroje nabíjet třeba pouhým položením na stůl v konferenční místnosti, který by byl vybaven touto technologií. Kromě notebooků lze očekávat rozšíření bezdrátového nabíjení i do dalších typů mobilních zařízení, jako jsou telefony, MP3 přehrávače či Bluetooth headsety. Při sériové výrobě by totiž měla cena klesnout na obdobnou úroveň, jako je tomu u konvenčních napájecích zdrojů, přičemž účinnost nového způsobu nabíjení již dospěla na víceméně srovnatelnou úroveň.
Jedním z hlavních problémů rozvoje univerzálních bezdrátových nabíječek je momentálně existence standardizačního konsorcia pouze pro oblast přístrojů s nízkým odběrem energie (8–10 wattů), kam spadají třeba mobily. Nicméně není důvod, aby obdobná organizace nevznikla i pro kategorie přístrojů s vyššími energetickými nároky a aby i zde byly vytvořeny obecně platné standardy.
Detaily o notebooku Latitude Z najdete v článku Dell přichází s bezdrátovým dobíjením baterie u notebooků.