Bezpečnější firemní data v soukromých mobilech slibuje novinka Sophosu

Dostupnost řešení Mobile Control 6.0, řešení pro správu podnikové mobility, oznámil Sophos. Novinkou je mj. kontejnerové řešení Secure Email, které na mobilních zařízeních chrání podniková data a izoluje je od soukromých informací.

Bezpečnější firemní data v soukromých mobilech slibuje novinka Sophosu


Secure Email je kontejnerové řešení pro správu osobních informací (personal information management, PIM), tedy elektronické pošty, kalendářů i kontaktů. Díky oddělení osobních a firemních informací mohou organizace zajistit ochranu svých dat bez jakéhokoli dopadu na soukromí uživatelů. IT administrátoři mohou zpřístupnit elektronickou poštu na mobilních zařízeních zaměstnanců vzdáleně, a to na všech hlavních platformách včetně iOS, Windows 10 Mobile i různých verzích operačního systému Android.

Zdokonalení se dočkalo i řešení Secure Workspace, jehož součástí je nově i prohlížeč Corporate Browser, díky kterému je přístup k často používaným firemním stránkám i aplikacím jednoduchý a bezpečný. Řešení zajišťuje zaměstnancům bezproblémový a bezpečný přístup k dokumentům včetně podpory týmové spolupráce kdykoliv je potřeba.

V případě cloudových úložišť jako je Dropbox, Google Drive, Microsoft OneDrive nebo Egnyte mají navíc uživatelé pod kontrolou jak přístupová, tak i publikační práva. A díky vestavěné podpoře šifrování souborů Safeguard pak mohou uživatelé dokumenty a data přenášet bezpečně mezi mobilními zařízeními, cloudovými úložišti i firemními koncovými body.

Mobile Control 6.0 vedle malwaru a potenciálně nežádoucích aplikací dokáže detekovat i zařízení se systémem odemčeným pomocí tzv. jailbreakingu nebo rootování.  Nová verze odstíní infikovaná a nekompatibilní zařízení od firemní sítě jako celku a automaticky zablokuje přístup na škodlivé nebo nežádoucí webové stránky.

 

Funkce řešení Sophos Mobile Control 6.0  podle výrobce:

  • Bezpečné oddělení podnikové a osobní elektronické pošty, kalendářů a kontaktů
  • Šifrování souborů umožňující bezpečný přesun dat mezi mobilními zařízeními a cloudovými úložišti
  • Vyšší produktivita zaměstnanců díky bezpečnému prohlížeči
  • Komplexní podpora zařízení
Úvodní foto: Fotolia © Pixelot


Komentáře