Bezpečnější služby komunikačního operátorů slibuje novinka od Symantecu

Řešení Next Generation Network Protection, jež poskytovatelům komunikačních služeb umožní lépe zabezpečit sítě či lépe spravovat vynucování zásad, představila společnost Symantec. Novinka například snižuje náklady spojené s nesprávným použitím sítě nebo šířením škodlivého kódu a nevyžádanou poštou.


Uživatelé i podniky mohou definovat svou vlastní bezpečnostní politiku nebo správu přístupu k informacím, určovat možnosti využití dat a jejich pravidla podle různých kritérií, jako je například denní doba.

Operátoři zase mohou řídit a prosazovat vybrané kontroly napříč všemi službami. Rodiče mohou třeba zakázat posílání SMS v určitých hodinách na telefonu svého dítěte a korporace zakázat sdílení fotografií z mobilních zařízení svých zaměstnanců.

Produkt také umožní prosazení zásad pro uchovávání provozních a lokalizačních údajů o elektronické komunikaci a tím usnadní splnění všech potřebných regulačních požadavků, přičemž pomůže splnit všechny lokální předpisy a nařízení spojené s archivací mobilních zpráv a záznamů o přístupech na webové stránky, uloženým obsahem a informacemi o provozu, správou přenosu mobilních dat a kontrolou historie. Navíc poskytovatelé komunikačních služeb mohou využít tato data a pomoci organizacím lépe se rozhodnout na základě vlastní analýzy rizik, finančního auditu a analýzy trendů.

Novinka podle slov představitelů výrobce rovněž odstraní malware, viry, spam a další nežádoucí věci ze sítě, což přináší více kapacity pro legitimní přenos dat, který generuje příjmy.

mace jejich zákazníků jsou zabezpečené a že mohou reagovat na přání a potřeby zákazníků. A Next Generation Network Protection přesně tuto jistotu poskytuje,“ říká Doug Havas, vice president of communications industries, Symantec. „Zvyšuje se počet chytrých telefonů a množství uložených cenných informací na mobilních zařízeních, proto je stále důležitější chránit i tyto informace a zároveň je důležité mít možnost upravit jednotlivá nastavení dle potřeb, což zpříjemňuje používání těchto zařízení.“Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.