Bezpečnost a shodu s předpisy v cloudu řeší novinka od Novellu

Dostupnost řešení Cloud Security Service oznámila společnost Novell. Novinka poskytuje provozovatelům služeb cloudu nástroj pro správu identit a přístupu, které se hodí pro prostředí s více nájemci a poskytuje pohotové funkce přidělování, ověřování, autorizace a podpory pro shodu s předpisy.


Veškeré změny uživatelů nebo jejich oprávnění jsou okamžitě replikovány v prostředí cloudu, čímž je zaručena jedna konzistentní kostra identit a zabezpečení pro podnik, která funguje bez ohledu na to, kde vlastně používané aplikace běží.

Uživatel cloudu se může přihlásit přímo, nebo prostřednictvím podnikového systému identit. Služba nejprve ověří identitu a v případě úspěšného ověření vygeneruje token identity ve formátu požadovaném provozovatelem SaaS. Uživatel je nyní ověřen pro přístup ke službě SaaS. Aplikační konektory, které jsou součástí služby, po připojení k aplikaci zachycují činnost uživatele na úrovni jednotlivých stránek a poskytují auditní protokol pro účely shody.

„Zabezpečení je největší překážkou, kterou musí provozovatelé služeb cloudu překonat,“ řekl Antonio Piraino, viceprezident výzkumu ve společnosti Tier 1 Research. „Možnost zajistit interoperabilní zabezpečení mezi interní infrastrukturou podniku a platformou provozovatele cloudu odstraní největší současné potíže podniků z hlediska záruk, zranitelností a dohod o úrovni služby.“Komentáře