Bezpečnost v chytrých městech? Vzniká expertní skupina

Celosvětová nezisková iniciativa Securing Smart Cities má řešit kybernetickou bezpečnost v inteligentních městech.

Bezpečnost v chytrých městech? Vzniká expertní skupina


Koncem května ji založily organizace IOActive, Kaspersky Lab, Bastille  či Cloud Security Alliance a podle představitelů má širokou podporu bezpečnostních expertů. Sloužit bude jako komunikační uzel a také jako platforma pro spolupráci a sdílení informací.

Iniciativa je určena pro společnosti, vlády, sdělovací prostředky, neziskové organizace a jednotlivce po celém světě, kteří se budou podílet na vytváření, zlepšování a propagaci chytrých měst a bezpečných technologií pro moderní metropole.

Koncepty inteligentních měst jsou velmi aktuální. Mnoho organizací pracuje na jejich energetické efektivitě, pohodlí a šetrnosti k životnímu prostředí.

Daleko méně se prý ale uvažuje o jejich kybernetické bezpečnosti. Čím více IT firem je zapojeno do vytváření takovéhoto města, tím větší je potenciální riziko.

Iniciativa Securing Smart Cities usiluje o bezpečné chytré město pomocí několika aktivit:

  • Vzdělávání projektantů a poskytovatelů řešení pro chytrá města o důležitosti a nákladových přínosech osvědčených bezpečnostních postupů.
  • Spolupráce s partnery, sdílení nápadů a metodologií.
  • Zdůraznění přínosů a důležitosti zavedení bezpečnostních prvků již do rané fáze vývojového cyklu projektu nebo plánu.
  • Posílení partnerství mezi městy, poskytovateli a bezpečnostní komunitou.
  • Vytváření standardů, směrnic a prostředků, které pomohou zlepšit kybernetickou bezpečnost napříč všemi oblastmi souvisejícími s chytrými městy.
Úvodní foto: Fotolia © Monkey Business


Komentáře