Bezpečnostní appliance úspěšně oslovují zákazníky, rozvoj práce na dálku jejich prodej ještě posílí

Prodej bezpečnostních appliancí v západní Evropě během druhého čtvrtletí 2010 meziročně výrazně stoupl (o více než pětinu), a dosáhl tak výše 447 milionů dolarů.


Zajímavý vzestup je vidět i u kusových dodávek, kdy své zákazníky našlo 140 tisíc jednotek, což je o více než 13 % více. Uvádí to studie, kterou uveřejnila firma IDC. Podle jejích analytiků jde o první dvouciferný růst od počátku ekonomických obtíží začátkem roku 2009.

Největším segmentem bezpečnostních appliancí jsou systémy integrované správy hrozeb (UTM), jichž se prodalo ve druhém čtvrtletí 2010 za 130 milionů dolarů, což představuje vzestup o téměř 23 %. Nejvýznamnějšími prodejci v tomto odvětví jsou Fortinet, Cisco a Juniper.

Největší dynamiku ale hlásí obor Content management appliance se zhruba 40% posílením prodejů (na 97 milionů dolarů). Naopak jen slabou dynamiku je vidět u řešení IPS (5,4 %, 66 milionů dolarů).

K oživení dochází i u VPN zařízení, podle analytiků kvůli rostoucímu počtu mobilních pracovníků a zaměstnanců působících z domu. Tomuto segmentu předpovídá IDC do budoucna velký potenciál růstu.

 

Bezpečnostní appliance v západní Evropě

Podíl výrobců podle dosaženého obratu, druhé čtvrtletí 2010

Cisco

24,2 %

Juniper

8,3 %

McAfee

8,1 %

Check Point

6,5 %

Fortinet

4,4 %

ostatní

48,5 %

Zdroj: IDC, září 2010Komentáře