České verze bezpečnostních programů Norton 2011 uvedeny na náš trh

České verze aplikací Norton AntiVirus 2011 a Norton Internet Security 2011 uvedla na náš trh společnost Symantec. Jedná se o spotřebitelské varianty bezpečnostního softwaru, které jsou určeny i pro segment SOHO. Symantec navíc uveřejnil bezplatný nástroj Norton Power Eraser určený k vyhledání a odstranění falešných antivirových aplikací.


Novinka mimo jiné nabízí inovovanou funkcionalitu zjišťování reputace souborů v PC, kdy se on-line kontroluje, kdy a kde skenované programy vznikly, a jak jsou případně rizikové. Funkce System Insight 2.0 zase sleduje všechny spuštěné aplikace a uživatele nově proaktivně upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač, takže uživatelé mohou provést změny pro zlepšení výkonu.

Download Insight 2.0 zase povolí spuštění každého staženého souboru až poté, co sám zkontroluje jeho nezávadnost. Technologie SONAR 3, jež oproti předchozí verzi nabízí vylepšenou techniku klasifikace, je schopna chránit uživatele analýzou chování aplikací, což je podle výrobce efektivní především u nových hrozeb, které jsou specificky navržené tak, aby se vyhnuly jiným bezpečnostním funkcím.

Novinkou je rovněž inovovaný nástroj Norton Bootable Recovery Tool, jež umožňuje spustit počítač do bezpečného stavu, pokud je systém natolik rozsáhle infikovaný rootkitem nebo jiným škodlivým kódem, že nelze nainstalovat bezpečnostní software nebo řádně spustit počítač.

Norton začal nabízet i bezplatné bezpečnostní nástroje. Prvním z nich je Norton Power Eraser, který slouží speciálně k vyhledávání a odstraňování nejnovějších hrozeb, včetně falešných antivirových programů. Dále jde o Norton Safe Web Lite, který identifikuje rizikové webové stránky dříve, než na ně uživatelé klepnou ve výsledcích hledání. Uživatelé webu Facebook se mohou chránit pomocí nástroje Norton Safe Web for Facebook, který prověřuje aktuální informační kanály na webu Facebook, zda neobsahují rizikové odkazy.Komentáře