Bezpečnostní řešení Check Point R75.20 dokáže nově analyzovat i šifrovaný provoz

Check Point Software Technologies představil R75.20, aktualizovanou verzi softwaru své architektury softwarových bladů, které přichází oproti verzi R75 uvedené zhruba před půl rokem s několika významnými novinkami. Mezi nimi najdeme například kontrolu šifrovaného SSL provozu, který dosud očím firemních administrátorů unikal.


Check Point R75.20 navazuje na vizi Check Point 3D Security, definující bezpečnost jako podnikový proces, který kombinuje bezpečnostní politiku, lidský faktor a nástroje na prosazování bezpečnosti pro silnější ochranu všech úrovní bezpečnosti.

R75.20 obsahuje nový softwarový blade pro filtrování URL, který poskytuje kontrolu pro surfování po internetu v reálném čase a je spojený s technologií Application Control pro jednotné uplatňování všech webových kontrol. Více než 100 milionů webových stránek a 240 000 Web 2.0 aplikací a widgetů je nyní klasifikováno pomocí cloudového kategorizačního nástroje Check Point. Sledován je také nejen klasický webový provoz, ale i komunikace z klientských aplikací jako třeba Skype.

Nové integrované řešení s technologií filtrování URL má poskytnout zákazníkům komplexní přístup ke kontrole webů a využívá i technologii Check Point UserCheck. Ta upozorňuje a vzdělává zaměstnance ve firemní politice a zároveň jim v případě potřeby umožňuje přístup k webovým stránkám a internetovým aplikacím.

R75.20 umožňuje podnikům také kontrolovat šifrovaný SSL provoz napříč všemi softwarovými blady. To je umožněno využitím mezičlánku v komunikaci, brány, která při detekci šifrovaného spojení naváže s uživatelem počítače vlastní šifrovanou komunikaci, kterou dokáže dekódovat a současně také šifrovaně komunikuje s cílovým serverem. Na bráně jsou pak všechny informace k dispozici v dekódované podobě. Pomocí této nové funkce mohou zákazníci podle zástupců Check Pointu lépe prosazovat podnikové zásady zabezpečení. Check Point technologie SSL kontroly je k dispozici napříč všemi softwarovými blady, včetně DLP, IPS, Application Control, Antivirus a Anti-malware a filtrování URL (URL Filtering).

R75.20 dále rozšiřuje řešení Check Point DLP, které umožňuje zákazníkům ochranu i proti interním únikům dat. R75.20 propojený s Microsoft Exchange umožňuje podnikům kontrolovat data odesílaná v rámci organizace tak, aby se zabránilo úniku dat, které může nastat mezi jednotlivci a odděleními.Komentáře