Bezpečnostní řešení pro cloud computing představilo McAfee

Program Cloud Secure uvedla do provozu firma McAfee. Jedná se o řešení pro zabezpečení služeb založených na cloud computingu a je určeno právě pro dodavatele těchto služeb.


Mezi prvními zákazníky tohoto programu bude podle McAfee společnost Amazon a firma SuccesFactor (poskytovatel řešení SaaS (Software-as-a-Service). Program Cloud Secure prý pomůže poskytovatelům SaaS a poskytovatelům cloud computingu překonat bezpečnostní potíže, které dosud omezují jejich podnikání.

Program Cloud Secure tak nabídne dodavatelům cloud computingu kombinaci řady služeb: rigorózní bezpečnostní testování, přezkoumání obchodních postupů, dodržení certifikace a kontinuální hodnocení zranitelností (jde o kombinaci bezpečnostní certifikace cloudových systémů zahrnující automatizovaný auditing, postupy pro nápravu případných problémů a reporting).

Hlavní komponenty nového programu dle výrobce:

- Certifikace zabezpečení. McAfee spolupracuje s předními poskytovateli certifikačních služeb upravených pro potřeby dodavatelů SaaS a cloud computingu. Certifikační služby, poskytované na roční bázi, budou brát v úvahu jak současné, tak i budoucí bezpečnostní standardy.

- Automatizovaný auditing a reporting, propojený s certifikací. McAfee provádí pravidelně a automaticky bezpečnostní audity, kontrolu zranitelných míst, navrhuje nápravná opatření a poskytuje hlášení o stavu zabezpečení. Prodejci cloud computingu, kteří projdou každodenním skenem a dalšími testy, obdrží od McAfee certifikát důvěryhodnosti, který může být při rozhodování potenciálních zákazníků důležitý.Komentáře