Bezpečnostní řešení pro tablety představilo AVG – např. ukradený přístroj nalezne přes Google Maps

Mobilation for Android, bezpečnostní řešení pro tablety s platformou Android, představila firma AVG. Jde o produkt, který je založen na cloudové technologii a jež může ověřovat aplikace a datové a mediální soubory v reálném čase, stejně jako další malware. Pokud se tablet ztratí nebo je odcizen, lze ho vysledovat na dálku a vymazat jeho obsah pro ochranu soukromí.


Funkce zálohování také chrání kontakty, protokoly volání, záložky, zprávy a nainstalované aplikace na paměťové kartě SD. Každou aplikaci na telefonu lze uzamknout heslem, aby se dětem zabránil přístup k určité aplikaci či datům.

„Mobilní přístroje jsou důležité pro život většiny lidí a nyní se prakticky vyvinuly v kompletní počítače v kapse," řekl J.R. Smith, generální ředitel AVG Technologies. „Průzkum IDC předpověděl, že v letošním roce bude prodáno téměř 50 milionů tablet, což znamená, že více uživatelů si s sebou ponese ještě více digitálního světa. Následkem toho se zabezpečení přístrojů a ochrana dat stane důležitější."

„Mobilní přístroj je ještě osobnější než počítač, který máme doma, protože se nachází vedle peněženky, domovních klíčů a obsahuje důležité údaje, kontakty, rodinné fotografie a vzpomínky," řekl Omri Sigelman, VP Marketing and Products, AVG Mobile Solutions. „Mimo jiné vám pomůže přístroj na Google Maps najít a na dálku vymazat jeho obsah, pokud se ztratí nebo je odcizen."Komentáře