Produkty si podle výrobce i nadále zachovávají minimální nároky na systémové zdroje. Bezpečnostní aplikace tak nesnižuje výkon zařízení a nezatěžuje síťový provoz. Za pozornost stojí i minimální čas potřebný pro instalaci produktu.
„Strojové učení jsme začali vyvíjet a nasazovat v produktech už před 20 lety. V edici 2020 nasazujeme jeho další vylepšení. Pro uživatele to znamená silnější ochranu před zero-day útoky,“ popisuje Miroslav Dvořák, technický ředitel české pobočky Esetu.
Vylepšení se dočkaly i funkce, které uživatelé v rámci produktů již využívají. Anti-phishingový modul obsahuje optimalizovanou detekci tzv. homoglyphových útoků, které zneužívají podobně vypadající znaky z různých znakových sad. Eset také posiluje detekční schopnosti funkce HIPS (Host-based Intrusion Prevention System).
Router bývá jedním z nejexponovanějších zařízení v domácnosti, jelikož představuje bránu do internetové sítě. Podle zjištění Eset jen 9 % uživatelů má přehled o tom, jaká zařízení jsou k síti připojena. Uživatelům pomáhá funkce Monitorování domácí sítě, která detekuje slabiny, například slabéha hesla routeru, a přináší přehled připojených zařízení včetně IP a MAC adres, jména zařízení a modelu.
Uživatelsky přívětivější a pohodlnější budou i prémiové služby v rámci řešení Smart Security Premium. Upgradovaný Správce hesel umožní uživatelů přidávat druhý faktor zabezpečení (2FA) pro přístup do tohoto modulu díky integraci Google Authenticator či pomocí rozpoznání obličeje či otisku prstu.
Novinky přinášejí i funkce Šifrování dat, která umožňuje uživatelům zašifrovat soubory a přenosná média. Nově bude moci uživatel rozšifrovat data na jakémkoli zařízení s operačním systémem Windows, aniž by v zařízení musel být nainstalován Smart Security Premium.
Současným zákazníkům se jejich řešení aktualizují na nejnovější verzi automaticky.