Řešení slibující bezpečnější cloud computing představila IBM

IBM uvádí virtuální zařízení Proventia Virtualized Network Security Platform, které pomůže zabezpečit fyzická a síťová aktiva společnosti.


Jedná se o jeden z prvních výsledků úsilí IBM v oblasti bezpečné virtualizace. Proventia Virtualized Network Security Platform je rozšiřitelná virtuální bezpečnostní platforma, která konsoliduje různé bezpečnostní aplikace jako například prevenci narušení, ochranu webových aplikací nebo vynucování síťových zásad.

Rozšířená ochrana webu zabraňuje útokům malwaru
Nová řešení IBM mají bojovat proti následujícím hrozbám:
• Prověřování malwaru pro IBM Rational AppScan - Tento software kombinuje rozsáhlé možnosti prověřovacího a testovacího softwaru Rational AppScan se silou výzkumu malwaru a detekčního stroje ISS X-Force.
• Zabezpečení webových aplikací Proventia - Tento nový modul je zabudován v portfoliu produktů IBM ISS Proventia a umožňuje klientům zabezpečit více zranitelných míst pomocí jediného řešení.

Nový software na ochranu dat a identit pro globálně integrovaný, propojený podnik
IBM uvádí čtyři nové bezpečnostní produkty pro dynamickou infrastrukturu a webová prostředí, které pomohou firemním manažerům a manažerům zabezpečení IT zlepšit jejich pozici z hlediska rizik, splnit požadavky na úsporu nákladů a snížit komplikovanost.

Patří mezi ně:
• IBM Tivoli Identity and Access Assurance - Pomáhá monitorovat, spravovat a zmírňovat rizika týkající se identit a přístupu pomocí centralizovaných služeb identit, přístupu, potvrzení a auditu.
• IBM Tivoli Data and Application Security - Šifrováním uložených dat odpovídá na rizika týkající se ochrany osobních údajů a shody s předpisy v souvislosti se ztracenými záložními páskami.
• IBM Tivoli Security Management for z/OS - Pomáhá zlepšit pozici Resource Access Control Facility (RACF) z hlediska provozního řízení a shody.

Dále IBM oznamuje, že IBM Tivoli Access Manager for Enterprise Single Sign On bude podporovat produkty šesti obchodních partnerů pro „silné" ověřování s využitím druhého faktoru.

 Komentáře