Bezplatné mapy od Nokie: Jaký je zájem uživatelů?

Společnost Nokia informovala, že její bezplatný mapový balíček OVI Maps, který byl nedávno uvolněn k bezplatnému používání, si jen za první týden od této události stáhlo 1,4 milionu uživatelů.


Více informací o uvolnění OVI Maps najdete v článku Nokia přichází s bezplatnou navigací pro smartphony. OVI Maps jsou jednou z pěti hlavních služeb, na které se Nokia zaměřuje a mezi které dále patří média, hudba, hry a messaging. Výkonný vice prezident Nokie Anssi Vanjoki informoval, že v průměru je jedna kopie OVI Maps stažena každou sekundu. Podle něj tak došlo k výraznému rozšíření uživatelské základny a chápe uvolnění OVI Maps také jako příležitost pro mobilní operátory.

Mapové aplikace se ve smartphonech stávají již poměrně standardní výbavou, Blackberry využívá Trilateration, iPhone od Applu pak Google Maps a stále populárnější jsou také tyto služby na internetu, kde jim domunuje Google, Microsoft, Yahoo, MapQuest a OpenStreetMap.

Podle slov Tomáše Kudweise ze společnosti Mio Czech Republic jsou ovšem mobilní telefony vybavené navigačním softwarem jen nouzovou variantou oproti klasickým navigacím do automobilu. „Navigačním mobilům chybí k dokonalosti mnohé – postrádají velký displej, nevýhodou je i nízká hlasitost a horší ovládání, které se stává při řízení auta doslova nebezpečným,“ ale dodává, že díky plánované masivní podpoře navigace ze strany společnosti Nokia se navíc dá očekávat zvýšení zájmu o celý segment GPS navigací.











Komentáře