Firmy freewarovou verzí získají podle představitelů výrobce detailní přehled připojených zařízení, jejich uživatelů i typu dat, která jsou na ně v rámci organizace kopírována. Jedná se prý o propracovaný nástroj k odhalení nepovolených zařízení, souborů a nedbalého či nedovoleného kopírování dat.
Komerční verze EndPointSecurity pak umožňuje firmám také aktivně řídit přístup uživatelů k široké řadě přenosných úložišť. Kromě toho pomáhá zabránit úniku a odcizení dat kontrolou všech přístupů k těmto zařízením, a to prý s minimálním administrativním úsilím. Tím navíc podle výrobce předchází průniku malwaru (škodlivého softwaru) a dalšího nežádoucího softwaru a dokáže blokovat zařízení podle jejich typu, přípony souboru, fyzického portu nebo výrobního čísla.
Nejnovější verze produktu obsahuje také podporu pro Windows 7 a zařízení šifrovaná prostřednictvím Windows 7 BitLocker to Go. Umožňuje detekovat tato zařízení a aplikovat na ně různá oprávnění, vytvářet report aktivit s rychlým přehledem o aktivitách uživatelů, ale i řadu dalších reportů, které jsou součástí balíčku ReportPack.
„Únik dat je realitou, kterou většina organizací uzná teprve až tehdy, kdy vznikne závažný problém. Mnoho malých a středně velkých firem nezná zařízení, která jsou připojena do jejich sítě, obsah, který je kopírován, či uživatele konkrétních zařízení. Právě toto představuje řadu bezpečnostních hrozeb zejména pro podniky, které pracují s důvěrnými daty, jako jsou například finanční instituce, zdravotnická zařízení a podobně. Protože věříme, že organizace přijmou opatření teprve v okamžiku, kdy se samy přesvědčí o výhodách monitoringu koncových zařízení, nabízí nejnovější verze EndPointSecurity tento monitoring jako bezplatný freeware,“ vysvětluje Walter Scott, výkonný ředitel GFI.