Bezplatný nástroj proti ransomwaru nabídl Acronis

Ransomware Protection (RP), samostatnou verzi své technologie Active Protection, dal k volnému užití Acronis. Technologie, která je postavena na umělé inteligenci, chrání uživatele proti ransomwarovým útokům v reálném čase.

Bezplatný nástroj proti ransomwaru nabídl Acronis


Poslední ransomwarové útoky podle Acronisu vystavily nebezpečí zejména koncová zařízení, když snadno obešly tradiční antivirovou ochranu a šifrovaly uživatelská data.

Ransomware Protection lidem poskytne doplňkovou úroveň ochrany, která se může využívat společně s dalšími bezpečnostními řešeními instalovanými na počítači, jako je např. antivirus či zálohovací řešení.

Monitoruje systémové procesy v reálném čase, automaticky detekuje a zastavuje útoky, které jiné nástroje zastavit nedokáží. V případě ransomwarového útoku pak RP blokuje škodlivé procesy a informuje uživatele. Pokud dojde k jakýmkoliv škodám na souborech, zařídí jejich okamžitou obnovu.

RP přichází také s funkcí cloudového zálohování - každý uživatel obdrží zdarma 5 GB volného prostoru na úložišti Acronis Cloud.

Ransomware Protection je během běžného provozu neviditelný.  Celý program vyžaduje 20 MB místa na disku, podle výrobce je i nenáročný na systémové zdroje a běží na pozadí bez vlivu na výkon počítače.

Využívá behaviorální heuristiku vylepšenou o modely strojového učení, které jsou generovány analýzami stovek a tisíců škodlivých a standardních procesů v rámci dedikované infrastruktury Acronis Cloud AI.

Modely jsou integrovány přímo v produktu RP, takže chrání systémová data i bez nutnosti internetového připojení. Tato funkce postavená na umělé inteligenci je prý extrémně účinná při zastavování ransomwarových infekcí, včetně zero-day útoků, jež tradiční řešení nedokáží zachytit.

Úvodní foto: Acronis


Komentáře