Bladové systémy od HP slibují nasazení řešení od Oraclu v řádu minut

Novou řadu serverů BladeSystem Matrix, která je navržena speciálně pro nasazení řešení společnosti Oracle, představila společnost Hewlett-Packard.


Novinka obsahuje sestavené šablony Oracle, které zjednodušují nasazení aplikací. Díky kombinaci Matrixu a zmíněných šablon prý lze zprovoznit všechny servery, datová úložiště a síťové prvky potřebné pro běh aplikací Oracle již v řádu minut namísto dosavadních několika dnů.

Konkrétně díky řešení BladeSystem Matrix Application Infrastructure Template kit mohou zákazníci automatizovat činnost aplikace Oracle PeopleSoft s Oracle 11g ve třech možných úrovních a snadno si přizpůsobit předdefinované šablony svým specifickým požadavkům pro optimální provoz vlastních datových center. Přednastavené pracovní postupy umožňují případné rychlé rozšiřování infrastruktury podle aktuálního vývoje trhu a obchodních příležitostí.

Kombinovaný produkt také podle výrobců umožňuje transformovat datová centra do nízkonákladové sdílené infrastruktury, která zdvojnásobuje produktivitu správců systému odstraněním nebo automatizací původně manuálních rutinních úkolů.

„Zákazníci vyžadují stále náročnější využití datových center, vyšší produktivitu zaměstnanců a možnost rychlého přizpůsobení své infrastruktury aktuálnímu vývoji trhu,“ řekl Jim Jackson, vicepresident pro marketing a řešení oddělení HP Infrastructure Software and Blades. „Vzhledem k tomu, že HP provozuje na svých serverech větší počet aplikací od Oracle než kterýkoli jiný výrobce, velmi dobře víme, jak naše servery pro prostředí Oracle optimalizovat. Díky tomu nyní mohou zákazníci zúročit naše znalosti a zkušenosti nasazením systému BladeSystem Matrix a šablon Oracle.“Komentáře