Bojíte se NFC? Nový analyzátor ho prověří

Potřebujete vědět, co všechno se přenáší přes protokoly NFC (Near Field Communications)? Umožní to sonda, kterou na český trh uvádí firma Axonnet.

Bojíte se NFC? Nový analyzátor ho prověří


Jde o přenosný protokolový analyzátor ComProbe NFC Protocol Analyzer od firmy Frontline Test Equipment, který podporuje režimy NFC-A, NFC‑B i NFC-F. Kompaktní sonda se připojuje na USB, snímá signál ze vzduchu a umožňuje jednoduché dekódování protokolů NFC.

Analyzátor ComProbe NFC tak umožňuje vývojářům nového hardwaru a aplikací sledovat skutečně přenášená data NFC a zrychlit cyklus vývoje produktů na trh.

Pokud uživatelé využijí další sondu ComProbe BPA500 Dual Mode Bluetooth Protocol Analyzer od stejného výrobce, mohou zachytit i párování Bluetooth mimo pásmo (out of band Bluetooth pairing) a sledovat dekódovanou komunikaci v Bluetooth.

NFC je technologie, která bude, zdá se, velmi brzy zahrnuta do množství zařízení spotřební elektroniky a poskytne mnoho druhů služeb, od zjednodušení plateb, pořizování lístků, ale i nahrazení ručního párování zařízení s Bluetooth nebo nastavení Wi-Fi pouhým dotykem.

„Očekáváme podstatný růst implementací NFC během příštích 5 let. Vidíme vývoj více a více zařízení vybavených NFC, protože to je technologie, která skutečně činí život lidí snazším," říká David Bean, prezident společnosti Frontline.

V ČR od léta 2012 běží pilotní projekt plateb mobilními telefony ve spolupráci společností Telefónica O2, Komerční banka a Visa. Zde analyzátor může sledovat bezdrátové přenosy dat znamenajících peníze mezi mobily a platebními terminály i ověřovat jejich vzájemnou kompatibilitu.

Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com


Komentáře