BSA letos našla už víc než sto udavačů

Udavačskou náturu nepodporuje jen ministr financí Andrej Babiš a jeho účtenková EET. Už tradiční baštou udavačů je protipirátská organizace The Software Alliance (BSA), která letos obdržela více než stovku podnětů k podání trestního oznámení na firmy. Za taková udání vyplácí BSA finanční odměny.

BSA letos našla už víc než sto udavačů


„Jen v uplynulých předvánočních dnech jich dorazilo téměř dvacet s potenciální hodnotou nelegálního softwaru v řádu milionů korun. Počet oznamovatelů dlouhodobě roste, přičemž někteří se chtějí pátráním po pirátech zabývat na plný úvazek,“ shrnuje statistiku BSA její mluvčí Jan Hlaváč.

Za každé udání, které vede ke kýženému cíli, tedy v okamžiku obdržení náhrady škody, vyplácí prázdná skořápka BSA finanční odměnu, a to až do výše 80 000 korun.  

Z rozhovorů s informátory vyplývá, že hlavním motivem pro oznámení je získání finanční odměny (71 %) a teprve v závěsu následuje msta zaměstnavateli (15 %) a nesouhlas s protiprávním jednáním firmy (11 %). 

Podle poslední analýzy se v Česku užívá pirátsky 33 % softwaru.

Poznámka redakce: Redakce Computerworldu samozřejmě neschvaluje pouýívání nelegální softwaru, ale hrubě se nám nelíbí způsob, jakým pracuje BSA.

 

Úvodní foto: Fotolia © thomaslerchphoto


Komentáře