Canon a Océ představily nové technologie a tiskové systémy vzniklé ze vzájemné spolupráce

Společnosti Canon Europe a Océ představily dva nové produkční systémy, které označují za další významný milník ve vzájemné spolupráci. Černobílá řada Océ VarioPrint DP jako první využívá technologii Océ DirectPress a Canon imageRunner Advance C9000S Pro je barevná produkční tiskárna nové generace.


Océ VarioPrint 95-105-120-135 jsou výkonné, lehké až střední, produkční tiskárny, které kombinují technologii tisku, tiskový stroj a tiskový server Océ s integrovaným řešením Canon pro skenování a dokončovací práce. Océ VarioPrint klade důraz na konzistenci obrazu, produktivitu a více možností dokončovacích prací v jednom řešení, které lze konfigurovat dle potřeby každé organizace. V řadě DP jsou k dispozici čtyři rychlosti tisku: 95, 105, 120 a 135 stran formátu A4 za minutu. Základem nové řady je technologie Océ DirectPress, která pro vytvoření obrazu nepoužívá světlo, vysokou teplotu ani elektrický náboj, což z ní činí alternativu k tradičním technologiím používaným u černobílých tiskových strojů.

Technologie Océ DirectPress přeskakuje při tisku hned několik kroků běžných u tradičních tiskových technologií a využívá pouze jeden neměnný digitální proces. Nový engine obsahuje škálu skenovacích a dokončovacích řešení, která vycházejí z řady Canon imagePress.

Řada Océ VarioPrint DP má také pomoci podle výrobce snížit dopad na životní prostředí. Technologie recyklace tepla HeatXchange, která přenáší teplo použité k fixaci toneru na papír na listy v zásobníku, pomáhá údajně snížit spotřebu energie minimálně o 30 % v porovnání s jinými systémy v této třídě.

Technologie Océ DirectPress neprodukuje žádné emise ozónu a přispívá tak k čistějšímu pracovnímu prostředí. I přes nízkou spotřebu energie má nová řada vysokou produktivitu, kterou zajišťuje technologie EnergyLogic. Ta porovnává požadavky tiskových úloh na napájení s dostupnými zdroji v systému. Systém tak začne rychleji tisknout i po studeném startu nebo udržuje maximální rychlost po přechodu na silnější média.

Canon imageRunner Advance C9000S Pro rozšiřuje řadu imageRunner Advance a obsahuje barevnou technologii Canon propojenou s kontrolérem Océ Prismasync. Novinka má řadu funkcí, které pomáhají zvýšit produktivitu, včetně inteligentního plánovače úloh a workflow podle typu média, což umožňuje zákazníkům minimalizovat prostoje a efektivně plánovat výrobu.Komentáře