Canon nabídl skenování přímo do mobilů

Canon představil MF6140dn a MF6180dw, dvě černobílá multifunkční zařízení řady i‑Sensys. Určeny jsou pro malé firmy a pracovní skupiny a jsou kompatibilní s firemními řešeními Mobile Scanning for Business (nový bezplatný program pro skenování dokumentů přímo do mobilů či do cloudu) či Mobile Printing.

Canon nabídl skenování přímo do mobilů


Oba modely podporují tisk rychlostí až 33 stran za minutu a nabízejí automatický oboustranný tisk či nízkou spotřebu energie.

Mobile Scanning for Business uživatelům dovoluje skenované dokumenty zasílat e-mailem a měnit nastavení skenování od rozlišení přes formát výsledného souboru až po nastavení barev. Aplikace umožňuje i správu naskenovaných dokumentů, které mají uživatelé uložené přímo ve svých mobilních zařízeních, a to včetně možnosti změny umístění souborů.

Mobile Scanning for Business podporuje i další zpracování dokumentů pomocí mobilních aplikací třetích stran – od tisku až po sdílení.

Nová verze Mobile Printing pro iOS zase zajišťuje, že dokumenty kancelářského balíku Microsoft Office (Word, Excel a PowerPoint) se vždy vytiskly ve správném rozložení. Aplikace předchází možným chybám v rozložení nebo formátu tiskového výstupu tak, že využívá konverzi do prostředí cloudu. Nespoléhá se tedy na vykreslovací mechanismy instalované v mobilních zařízeních.

Mezi další oznámená vylepšení patří zapracování podpory platformy MEAP do aplikace Google Cloud Print for MEAP, díky které zařízení i-SENSYS LBP7780Cx, LBP7680Cx, LBP6780x a LBP6680x výrazně usnadňují mobilní způsoby využití. Řada existujících zařízení i-SENSYS navíc nově podporuje tisk z tabletů s operačním systémem Windows RT.

Úvodní foto: © Minerva Studio - Fotolia.com


Komentáře