Hlavní navigace

Canon představil A3+ tiskárnu určenou profesionálním i amatérským fotografům

29. 10. 2011

Sdílet

Nový model, jehož design je inspirovaný zrcadlovkami řady EOS, je vhodný pro tisk ve studiu i na komerční výstavy. 12inkoustový systém rozšiřuje škálu barevnosti a přináší novou technologii Chroma Optimalizer pro sytější černou a jednotnější lesk. Pět černobílých inkoustů by mělo zaručit profesionální kvalitu černobílého tisku s detaily ve stínech a světlých oblastech, jemnou tonální gradaci a potlačení zrnitosti. Tiskárna využívá novou generaci pigmentových inkoustů Lucia pro delší životnost a vyšší kvalitu.

Pixma PRO-1 reaguje na vývoj profesionálních fotoaparátů a přináší vstupní rozlišení 1200 ppi (dvojnásobné ve srovnání s předchozími generacemi PIXMA Pro) a tisk s rozlišením až 4800 x 2400 dpi. Nový systém Optimum Image Generating (OIG) analyzuje barvy na fotografii a počítá vhodný poměr inkoustů a množství kapiček inkoustu, které pak umístí na papír tisková hlava Canon FINE s 12 288 tryskami.

Canon Pixma PRO-1

Systém OIG zlepšuje reprodukci barev, přírodní tonální gradaci a jednotný lesk v každém režimu tisku pro všechny typy médií. Prostřednictvím 16bitového tisku na barevný kanál je dosaženo hladkých přechodů u barevného i černobílého tisku. Novinka nabízí také tři barevné režimy, včetně barevného foto režimu. Režim lineární tóny reprodukuje barvy s lineární tónovou křivkou, režim ICC profily pak umožňuje uživatelům využití specifických barevných profilů pro různé papíry nebo vytvořit profily vlastní.

Pixma PRO-1 tiskne v kvalitě, která je vhodná i pro galerie, a to v údavaném čase 2 minut a 55 sekund, což je výrazné zrychlení oproti 7 minutám a 55 sekundám udávaným u modelu Pixma Pro9500 MkII. Zásobníky inkoustu jsou 2,5x větší ve srovnání s nejbližším modelem Pixma, takže se prodloužila doba provozu. Přední otevírací panel umožňuje snadný přístup k zásobníkům a zadní podavač pojme až 20 listů fotografického papíru. Ruční podavač je vhodný pro fotografický papír s šířkou až 356 mm (14“) a také těžší umělecké papíry.

Kontrola objemu kapiček inkoustu v reálném čase by měla stabilizovat barvy a hustotu inkoustu a dosáhnout tak konzistentního barevného tisku. Spolehlivost v komerčním prostředí je zajištěna pomocí funkcí, které se běžně vyskytují v širokoformátových profesionálních tiskárnách, včetně ventilátoru se systémem cirkulace vzduchu a inkousty oddělenými od tiskové hlavy. Ethernet konektivita umožňuje připojení Pixma PRO-1 do sítě.

Canon Pixma PRO-1

 

Nový model od Canonu je dodáván s plug-inem Easy-PhotoPrint Pro, který usnadňuje nastavení tiskárny a umožňuje dávkový tisk. Podpora se rozšířila na všechny produkty Adobe Photoshop i software Canon Digital Photo Professional. Tiskárna také umí automaticky zvolit správný ICC profil pro každý typ papíru Canon. ICC profily jsou nově k dispozici i pro umělecké papíry od známých výrobců.

Software Colour Management Tool Pro lze stáhnout ze stránek http://software.canon-europe.com. Podporuje sondy X-Rite, nástroje pro správu barev, včetně Colour Munki Photo a Colour Munki Design a umožňuje vytvářet vlastní ICC profily. Pixma PRO-1 obsahuje také funkci korekce okolního světla (Ambient Light Correction). Uživatelé si mohou při tisku zvolit typ okolního osvětlení. Tisknuté barvy jsou potom automaticky upraveny, aby došlo k věrné reprodukci barev za daných světelných podmínek.

Pixma PRO-1 bude v prodeji od listopadu 2011.

 

Hlavní vlastnosti modelu PIXMA PRO-1:

  • Tiskárna formátu A3+ určena pro profesionální i amatérské fotografy
  • 12inkoustový systém s širokým barevným rozsahem
  • Chroma Optimizer pro jednotný lesk a větší sytost černé
  • Systém Optimum Image Generating zlepšuje reprodukci barev
  • Černobílý tisk s 5 monochromatickými barvami
  • Nové pigmentové inkousty Lucia zajišťují trvanlivost fotografií
  • Fotografie formátu A3 za přibližně 2 minuty 55 vteřin
  • Vysoká kapacita inkoustových zásobníků
  • Podpora široké škály médií, včetně podpory 356 mm (14 ") širokých a silných médií
  • Easy-PhotoPrint Pro plug-in
Našli jste v článku chybu?