Canon představil fototiskárnu formátu A3+ v kompaktním provedení

Tiskárna imagePrograf PRO-300 formátu A3+ nabízí služby poloprofesionálům a pokročilým fotografům, malým ateliérům a fotolabům. Tato lehká a kompaktní tiskárna dokáže z pohodlí pracovního stolu produkovat výtisky výstavní kvality.

Canon představil fototiskárnu formátu A3+ v kompaktním provedeníNový přírůstek do produktové řady Canon imagePrograf PRO nahrazuje předchozí model Pixma PRO-10S. Fotografům nabízí jednoduchost ovládání, uživatelsky přívětivý software a podle výrobce pokaždé dokonalý tiskový výstup. Tiskárna umožňuje tisk bez okrajů na všechny typy médií a zlepšuje sytost černé a živost barev na uměleckých i lesklých podkladech. Využívá i lepší kompatibility s fotoaparáty stejné značky.

Tiskárna imagePrograf PRO-300 nabízí černobílý a živý barevný tisk do formátu A3+. S využitím 10 pigmentových inkoustů LUCIA PRO pokrývá tiskárna rozšířený barevný prostor. Kvůli lepšímu podání temně černých tónů a monochromatických obrazů užívá tento model nový fotografický a matný černý inkoust. Tím dosahuje sytější černé na lesklých i uměleckých médiích, než bylo dosud možné. Speciální průhledný inkoust Chroma Optimiser vyhlazuje nerovnosti povrchu na lesklém nebo polomatném papíru, omezuje bronzování a zlepšuje tonalitu.

Procesor Canon L-COA PRO se stará o zprocesování tisku, zvládne i značně velké grafické soubory a vypočítává optimální rozmístění kapek inkoustu. Vytisknout stranu formátu A3 proto netrvá ani 5 minut. Tiskárna je vybavená samostatnými tryskami pro fotografickou a matnou černou, mezi kterými automaticky volí správný typ podle druhu papíru. Není tedy nutné kazety vyměňovat, což šetří čas a snižuje spotřebu inkoustu.

Detekuje chybnou funkci trysek a automaticky přepíná na záložní, aby v obrazu při tisku nevznikly nežádoucí pruhy. Nevstupuje-li papír do tiskárny zcela rovně, funkce Auto Skew Correction jeho polohu napraví a zajistí zarovnání tisku. Mimoto kontroluje hustotu inkoustů v kazetách a pravidelně je promíchává, aby byla stabilní kvůli konzistentnosti barev.

Podporuje také tisk bez okrajů ve všech tiskových režimech i v nejvyšší kvalitě, a to na široké spektrum médií, včetně uměleckého papíru. Umožňuje dokonce tisknout panoramatické snímky délky až do 990,60 mm a podporuje papíry společnosti Canon i jiných výrobců, včetně Hahnemuhle, Canson, Awagami.

Úvodní foto: Canon

Galerie

Komentáře