Canon rozšířil tiskovou platformu uniFlow o podporu mobilních zařízení

Canon Europe představil svoje řešení uniFlow ve verzi 5.1, která rozšiřuje tuto jednotnou platformu pro správu tisku a skenování i na mobilní zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety.


Zaměstnanci a návštěvníci ve firmách mohou vzdáleně tisknout na multifunkčních zařízeních a tiskárnách pomocí mobilních zařízení. Navíc je k dispozici řada funkcí pro zabezpečení a správu nákladů.

Uživatelé chytrých telefonů nebo tabletů mohou posílat úlohy na tiskárnu propojenou s uniFlow stejně snadno, jako z běžného počítače, aniž by museli stahovat nové aplikace nebo ovladače. Stačí vše zaslat e-mailem.

uniFlow V5.1, jež bude k dispozici od října, rovněž nabízí další dva způsoby, jak posílat úlohy na tiskárnu: Pomocí webového prohlížeče nebo - u mobilních pracovníků používajících notebooky – internetové tiskového ovladače NT-ware. V uniFlow V5.1 je možné vytvořit tiskovou úlohu z textu v těle e-mailu nebo z příloh. Zaslání tiskové úlohy e-mailem nebo přes internet nevyžaduje instalaci ovladačů na mobilním zařízení, což ocení zejména návštěvníci ve firmách nebo studenti. IT administrátoři nemusí každému uživateli vytvářet separátní účet. uniFlow 5.1 také uživatelům umožňuje stahovat a tisknout dokumenty z oblíbených systémů, jako jsou GoogleDocs, SharePoint Online nebo FTP servery.

S uniFlow 5.1 od Canonu mají uživatelé k dispozici stejné bezpečnostní funkce, ať již tisknou z PC, notebooku nebo mobilního telefonu. Tištěné dokumenty lze bezpečně na tiskárně vyzvednout, ať byla úloha odeslána z kteréhokoli zařízení. Uživatel se může na tiskárně identifikovat například kartou nebo PIN kódem. IT administrátoři mohou také omezit některé funkce konkrétním uživatelům nebo celým skupinám. Lze například zabránit určitým uživatelům, jako jsou návštěvníci ve firmách, konzultanti nebo zaměstnanci na částečný úvazek, skenovat přímo do emailu.

uniFlow 5.1 umožňuje organizacím rozšířit správu nákladů i na mobilní zařízení. Novinka poskytuje způsob, jak mohou organizace měřit a sledovat využití strojů, návratnost investic, plýtvání papírem nebo použití pro soukromé účely. IT administrátoři mohou následně stanovit pravidla, aby došlo k minimalizaci zbytečných výdajů. Barevný tisk lze povolit například jen některým uživatelům a návštěvám ve firmách je možné stanovit pouze omezený počet tisků.

Mobilní uživatelé mají přístup k dokončovacím operacím, jako je oboustranný tisk, počítadlo kopií, sešívání nebo děrování, aniž by museli instalovat tiskové ovladače.Komentáře