Canon vyrobil největší CMOS snímač na světě

Před časem jsme informovali o CMOS čipu od společnosti Canon s rozlišením 120 MPx. Společnost ale vyrobila i další model, který se naopak vyznačuje údajně vůbec největšími rozměry.


Zástupci Canonu tvrdí, že jejich CMOS snímač s rozměry 202 x 205 mm je největší, jaký byl vůbec vyrobený a je zhruba čtyřicetkrát větší, než aktuálně dostupný největší full-frame snímač Canonu, jenž disponuje rozlišením 21,1 MPx. Na obrázku je porovnání s 35mm CMOS senzorem.


Extrémní plochu využili vývojáři Canonu nikoliv na zvýšení rozlišení, ale k vyšší citlovosti díky větší ploše snímacích prvků. Pro snímání obrazu by tak údajně měla stačit jen setinová úroveň osvětlení v porovnání se současnými čipy. Kvalitní snímek by tak mělo být možné vytvořit při intenzitě osvětlení jen 0,3 luxu, což odpovídá zhruba poloviční intenzitě svitu Měsíce.

Canon neuvedl rozlišení snímače, které ovšem není v tomto případě až tak důležité, neboť jde primárně o demonstraci technických možností. Komerční dostupnost produktů založených na tomto čipu je otázkou, vzhledem k tomu, že náklady na jeho výrobu budou extrémně vysoké.

Informace o snímači s nejvyšším rozlišení, který byl zmíněn na začátku, najdete v článku Canon vyvinul CMOS snímač s rozlišením 120 MPx.

Zdroj: IT News.skKomentáře