Casablanca INT byla certifikována na IPv6

Česká telekomunikační společnost Casablanca INT oznámila certifikaci svého protokolu IPv6. V souvislosti s implementací technologií nové moderní páteřní sítě proběhla na konci září ve společnosti Casablanca INT hloubková kontrola a certifikace aplikování protokolu IPv6 u jejích služeb.


Casablanca byla shledána v souladu s požadavky certifikačního schématu, a tak získala oficiální certifikát IPv6 Verify pro své služby Internet, ServerHousing a IP Transit. Společnost Casablanca INT používá protokol IPv6 již od roku 2003, kdy začala zákazníkům nabízet tento protokol údajně jako jedna z prvních v ČR.

„Technologie IPv6 ve skutečnosti existuje na světě již 15let, ale teprve nyní je tlak na její implementaci, protože IP adresy z protokolu IPv4 rychle docházejí. Předpokládá se, že tyto adresy dojdou v průběhu jednoho roku, a pak nezbude nic jiného než na IPv6 urychleně migrovat služby pro zajištění jejich plné dostupnosti,“ vysvětluje Luboš Pinkava, technologický ředitel společnosti Casablanca INT.

To může ovšem způsobit mnohým uživatelům řadu problémů, mimo jiné i problémy se zpomalením vlastních obchodních aktivit (hledání rychlého dodavatele IPv6 konektivity, mezidobá nedostupnost vlastních aplikací, přechod celých systémů na tento protokol, atd.)

Mnozí uživatelé a renomovanější firmy jsou již do celosvětové sítě internet připojeni i protokolem IPv6, ale nejpomaleji toto probíhá u domácností.Komentáře