Casablanca INT zprovoznila cloud pro profesionály

Big Blue One, veřejné cloudové řešení, které vzniklo ve spolupráci firem Casablanca, Hewlett Packard, AMD a VMware, byl zprovozněn začátkem dubna.


Podle dodavatelů jde, co se týče parametrů výkonu a bezpečnosti, o prvním robustní a ucelené veřejné cloudové řešení v Česku.  Novinka je postavena na technologii HP CloudSystem Matrix.

„Naše řešení je postaveno na spojení hardwarové a softwarové platformy Hewlett Packard CloudSystem Matrix s nadstavbou pro automatizaci v prostředí veřejného a hybridního cloudu – Operations Orchestration a Network Automation. Klíčovým prvkem řešení jsou centrální disková pole 3PAR F400“, vysvětluje Lubomír Pinkava, technologický ředitel Casablanca INT.

HP CSM slouží pro vytvoření privátního cloud řešení poskytováním infrastruktury jako služby (IaaS), a zároveň také jako základní kámen pro public cloud řešení za pomoci nástrojů Operations Orchestration. Bezpečnostní požadavky jsou řešeny prostřednictvím Secure Virtualization Framework obsahující HP Tipping Point a prostředek pro směrování provozu uvnitř cloudu vController.

Kromě již zmíněné společnosti Hewlett Packard je dalším partnerem projektu společnost AMD, která je dodavatelem procesorů pro celé řešení a v neposlední řadě společnost VMware se svou virtualizační platformou.

 

Výhody podle dodavatele:

  • „Zaručujeme kombinaci kvalitních řešení s jedinečnou smluvní garancí 100% dostupnosti.
  • Nabízíme k dispozici prakticky neomezený výpočetní výkon (CPU, RAM, Storage).
  • Zákazník využívá benefitů špičkového bezpečnostního řešení HP TippingPoint, spolehlivého IPS systému pro ochranu svých serverů, dat a IP provozu.
  • Data zákazníků jsou replikována do dvou nezávislých lokalit (Off-Site replikace) a je tak zcela eliminována možnost jejich ztráty.
  • BigBlueOne je provozován v našem vlastním DataCentru, kde jsou instalovány sofistikované UPS s redundancí N+N, nejmodernější systémy chlazení s uzavřenou studenou a teplou uličkou, systémy fyzické i protipožární bezpečnosti, připojení na IP síť n x 10Gb z několika směrů, atd. Naše DataCentrum máme plně pod kontrolou stejně jako celou datovou síť. Dostupnost zákaznických služeb tak není závislá na třetích stranách.
  • Zřídit nebo změnit službu u nás můžete do 10 minut a to vše on-line.
  • Při objednávce nové služby získává každý zákazník zabezpečení Secure Cloud (inspekce TippingPoint) na 1 měsíc zdarma.“


Komentáře