Cenotvorba pro B2B bude vyvíjena v Česku, Vendavo nabírá zaměstnance

Českou firmu JetMinds koupila za neupřesněnou částku firma Vendavo. Obě firmy přitom intenzivně spolupracovaly již v minulých několika letech a podle jejích představitelů je jejich kapitálové propojení logickým vývojem vzájemných vztahů. Tímto krokem chce Vendavo posílit svou pozici na evropském trhu.


JetMinds, nově působící pod názvem Vendavo CZ, dosud fungovala jako evropský partner Vendava a specializovala se na software pro cenotvorbu produktů ve styku typu business-to-business.

S akvizicí přejde pod novou společnost zhruba padesátka zaměstnanců, očekává se však, že počet pracovníků tuzemské firmy vzroste až na stovku, protože Vendavo hodlá v Česku zřídit středisko pro další inovace svého softwaru.

Oblast optimalizace a managementu cen je ideální pro nasazení sofistikovaných podnikových aplikací a služeb. Naši vývojáři zde musí pokořit intelektuálně náročné pricingové scénáře a zkrotit je do podoby uživatelsky příjemných firemních aplikací, ze kterých mohou těžit všichni naši zákazníci,“ řekl Jiří Fabián, CEO JetMinds.

Část pracovníků původní společnosti JetMinds, jež se soustředila na jiné aktivity než Vendavo, přejde do organizace TopMonks.Komentáře