Cenově výhodnou výrobu CD a DVD v řádu stovek kusů měsíčně slibuje Epson

Discproducer PP-50, zařízení, jež je schopno zajistit výrobu až 400 disků za měsíc, představila firma Epson. Jedná se o plně automatizované zařízení, jež zajistí výrobu až 50 disků v jedné sérii a představuje tak řešení vhodné pro organizace, které například potřebují pravidelně distribuovat informace, archivovat soubory nebo zálohovat data.


Zařízení PP-50 navíc nabízí díky tiskové hlavě hlava Micro Piezo fotograficky přesný potisk povrchu disků CD/DVD; takže uživatelé tak mohou podle výrobce prezentovat svou profesionální image a zapůsobit tak případně na klienty.

Zařízení také umožňuje provoz bez dohledu. Konstruktéři vyvinuli robotické rameno AcuGrip, které zaručuje, že je vždy uchopen pouze jediný disk CD nebo DVD, a to dokonce i tehdy, když jsou slepené dohromady. Zařízení PP-50 je vybaveno prachuvzdorným pouzdrem a obsahuje minimum pohyblivých částí.

Obsluha zařízení je také jednoduchá – lze jej plně ovládat z přední části, přičemž systém diod LED informuje o stavu inkoustu v zásobnících jednotlivých barev. Rovněž software Total Disc Maker, který je součástí dodávky, obsahuje předem definované šablony a obrázky, takže uživatelé nemusí být experty, aby s ním mohli pracovat.

Uživatelé mohou zpracovávat série různých velikostí a dva zásobníky, každý na 50 disků, lze využít dvěma různými způsoby. Uživatel může vložit až 50 disků jednoho typu určených k výrobě jedné série do prvního zásobníku. Tato média budou zpracována a poté umístěna do druhého zásobníku. Potřebují-li uživatelé vytvářet menší série, mohou vložit až 50 disků do každého ze dvou zásobníků – disky CD do jednoho zásobníku a pokud je to nutné, disky DVD do druhého zásobníku – a následně vypálit a potisknout série až s 20 disky. Tyto malé série jsou po zpracování umístěny do výstupního zásobníku s kapacitou 20 disků.Komentáře