Centropol Telecom využívá řešení CleverBSS

Virtuální operátor působící v síti Vodafonu si nechal celý systém vyrobit na klíč společností Cleverlance. Celý vývoj trval šest měsíců a nyní již obsluhuje zákazníky Centropolu.

Centropol Telecom využívá řešení CleverBSS


Cleverlance nasadila řešení CleverBSS a usnadnila tak společnosti Centropol Telecom vstup na český trh virtuálních mobilních operátorů. Díky řešení CleverBSS mohou zákazníci Centropolu volat za paušální tarify zahrnující mobilní volání, SMS i datové služby. Tarify jsou dále zvýhodněny v případě odběru dalších služeb skupiny Centropol.

Produkt CleverBSS společnosti Cleverlance je komponentové řešení, jehož jednotlivé díly jsou zaměřeny vždy na některou z oblastí problematiky virtuálních operátorů. Ve společnosti Centropol byly nasazeny komponenty pro CRM, billing, webovou samoobsluhu – mujmobil.centropol.cz a portál pro partnerskou síť. S využitím integrační platformy CleverBus vyvíjené rovněž společností Cleverlance byly tyto komponenty plně integrovány nejen mezi sebou, ale také se systémy Vodafone jako poskytovatelem sítě, a s již existujícími aplikacemi Centropolu.

Mobilní operátor Centropol plánuje do konce letošního roku získat až 60.000 zákazníků, do konce příštího roku pak až 250.000 zákazníků.

Dodané řešení CleverBSS je na trhu unikátní z několika důvodů:

  • Pokrývá celou agendu virtuálního operátora, od obsluhy zákazníků prostřednictvím operátorů call centra, partnerské sítě nebo pomocí samoobslužných kanálů, přes možnost flexibilního definování vlastních produktů a služeb nezávisle na hostujícím operátorovi, až po fakturaci, ošetření rizik nebo případné vymáhání pohledávek. Součástí produktu je hotová integrace na hostujícího mobilního operátora.
  • Umožňuje plně se přizpůsobit prostředí fungující firmy. Dovoluje snadné napojení na existující aplikace klienta a také výběr pouze těch komponent, které klient opravdu potřebuje.
  • Volitelnou součástí řešení je rovněž integrační platforma CleverBus. CleverBus zajišťuje automatizaci procesů, zvyšuje dostupnost celého prostředí, garantuje správné doručení zpráv, vysoký výkon a snadnou správu během provozu. Umožnuje minimalizovat dopady případných odstávek jednotlivých systémů a snižuje dopady změnových požadavků na jednotlivé systémy. Představuje také univerzální integrační nástroj, který může být s výhodou využit v dalších projektech.
  • Celé řešení je nasazeno a připraveno k použití v řádu jednotek měsíců.
  • CleverBSS není jen software. Spolu s CleverBSSem poskytuje Cleverlance dlouholeté zkušeností konzultantů z oblasti komunikací, které umožní novým mobilním operátorům správně nastavit business plán, implementační projekt a projít tak typickými nástrahami této oblasti podnikání.

 

Úvodní foto: © Sergey Nivens - Fotolia.com


Komentáře