Češi na špičce placení kartami pomocí biometrických metod

MasterCard rozšiřuje digitální placení pomocí peněženky v mobilu z Česka do celého světa. Jde o jednu z prvních platebních biometrických aplikací na světě.

Češi na špičce placení kartami pomocí biometrických metod


Stáhnete si do mobilu aplikaci MasterPass, zadáte do ni číslo své platební karty (MasterCard, Visa, je to je jedno), autorizujete kartu a už můžete ve vybraných českých e-shopech pomocí této aplikace svou platební kartou, aniž byste ji vytáhli z peněženky a přepisovali její 16místné identifikační číslo.

Stačí jen při spuštění aplikace zadat šestimístný PIN. Majitelé iPhonů 5s a vyšší mají navíc možnost místo číselného PIN použít k autorizaci otisk prstu.

„MasterPass je první biometrická platební biometrická aplikace v Česku a jedna z prvních na světě,“ tvrdí ředitel české pobočky MasterCard Miroslav Lukeš.

Aplikace je funkční od loňského roku a už nasbírala zhruba 60 tisíc aktivních uživatelů, samotnou aplikaci si do mobilu stáhlo výrazně více lidí. Jde i o bezpečnější způsob placení – MasterCard zatím nedetekoval jedinou podvodnou transakci při statisících transakcí, které už zatím proběhly.

Do konce roku mají MasterPass akceptovat všechny české e-shopy, tedy zhruba 4,5 tisíce platebních míst. K tomu se navíc rozšiřuje MasterPass i do okolních zemí. Jen v Evropě je tak možné platit ve dvaadvaceti státech.

Další novinou, kterou MasterCard v česku v oblasti moderních platebních metod připravuje je instalace samoobslužných platebních automatů, které budou přijímat platby pomocí QR plateb.

V oblasti digitálních plateb se snaží prosadit i Visa, která dnes oznámila, že se pouští do placení na sociálních sítích. Díky uzavřenému partnerství se singapurskou společností fastacash, která nabízí globání platformu pro převod peněz prostřednictvím sociálních sítí, umožní držitelům karet Visa platit si mezi sebou snadno v různých měnách skrze sociální sítě a chatovací platformy, jako jsou Facebook, Twitter, WhatsApp či LinkedIn. Postačí k tomu jen číslo mobilního telefonu.

Tato spolupráce se týká služby Visa Direct, kterou Visa Europe rozšíří do většiny zemí, v nichž asociace působí.

Úvodní foto: Fotolia © Andrey Armyagov


Komentáře