Česká firma chce ovládnout dálkové ovládání aut

Společnost Xmarton přichází s produktem, který umí ovládat automobil pomocí smartphonu. Jednotka Xmarton nabízí dálkové ovládání elektrických prvků automobilu, detailní statistiky průběhu všech jízd, lokalizaci či možnost sdílení vozu bez klíčků.

Česká firma chce ovládnout dálkové ovládání aut


Xmarton je homologovaná výkonná jednotka určená na univerzální propojení vozu a chytrého telefonu. Je přizpůsobena konkrétnímu modelu automobilu, do kterého se instaluje v podobě malého zařízení, tzv. CarBoxu. Jednotka prošla národní atestací o technické způsobilosti, kterou vydává Ministerstvo dopravy České republiky.

„Ovládání elektrických okének, zámků dveří a kufru, spouštění varovných blinkrů pro snadné nalezení auta, bezklíčkové sdílení či bezpečná imobilizace vozu prostřednictvím mobilního telefonu. V budoucnu budeme pravidelně nabízet další nové funkce a modernizovat tak zaběhlé zvyklosti v používání automobilů,“ uvádí Miloš Herman, generální ředitel společnosti Xmarton.

Pro přenos dat mezi jednotkou a mobilním telefonem jsou využívány mobilní sítě všech operátorů (jednotka se vždy napojuje na nejsilnějšího z nich po celé Evropě). Aplikace ve smartphonu si pak žádá připojení k internetu.

V dosahu bezdrátového spojení funguje komunikace na bázi Bluetooth,“ komentuje procesy konektivity technologický ředitel Xmarton Jan Pešek.

 

Úvodní foto: xmarton


Komentáře