České HP upřesnilo konfigurace a ceny nových ProLiantů

HP uveřejnilo detailnější informace o svých serverech ProLiant Gen9, které by se měly objevit během několika týdnů na trhu a které už lze objednávat. Základní konfigurace nejlevnějšího modelu DL 160 přitom přijde na méně než 40 tisíc korun.

České HP upřesnilo konfigurace a ceny nových ProLiantů


Podle výrobce se 9. generace strojů pyšní především vysokou mírou variability konfigurací, která dovoluje zakoupit pouze tu funkcionalitu, kterou podnik skutečně potřebuje.

Prvními modely, které vstupují do prodeje, jsou DL160 Gen9, základní rackový model pro menší firmy s konstantními provozními náklady, DL180 Gen9, nový rackový server pro datová centra, DL360 Gen9, rackový model s vysokou hustotou, DL380 Gen9, rackové provedení serveru pro náročná datová centra s mnohonásobnou pracovní zátěží a konečně ML350 Gen9, což je tower server se zvýšenou kapacitou a spolehlivostí.

Novinky nabízejí díky novým procesorům Intel Xeon E5 2600 v4 a technologii SmartCache mnohem vyšší výkon než předchozí generace, a to při až polovičním parametru výkon/watt. Toho se dosahuje mimo jiné pomocí DDR4 paměti, která nabízí vylepšenou technologií ochrany dat, pomocí níž lze lépe sledovat tok procházejících dat a tak předvídat případné závady.

Práci s daty urychlují i nové řadiče, které zvládnou zpracovat až dvojnásobné množství operací za vteřinu na klasických pevných discích. Inteligentní cachování zpracovávaných dat zase umožňuje mnohonásobně výkon aplikací.

Servery nabízejí i zcela nové alternativní metody bootování operačního systému, kdy start hypervizoru bude možný i ze speciálního flash zařízení, zabezpečeného RAID 1 -- bez nutnosti zásahu administrátora. Nové systémy jsou také schopné pracovat při vyšších teplotách, a to až 45 °C.

 

Úvodní foto: © Hewlett Packard


Komentáře