Hlavní navigace

České podniky bojují proti koronaviru poskytnutím výpočetního výkonu

18. 3. 2020

Sdílet

Jedním z nich je i skupiina WCA Holding Matouše Poláka, která za tímto účelem poskytla několik desítek počítačů a stovky grafických karet. Každý počítač přitom může proces nalezení účinné látky urychlit a zapojit se tak mohou také jednotlivci.

Celosvětová síť simuluje ohromné množství různých variant vazby proteinu na receptor za účelem optimalizace účinné látky chystaného léku. Projekt přitom funguje už několik let a doposud se využíval jako pomoc badatelům s vývojem účinného léku na Alzheimerovu, Parkinsonovu a Huntingtonovu chorobu.

„Když jsme se dozvěděli o výzvě Folding@Home, neváhali jsme přepnout výkon několika stovek grafických karet pro těžbu kryptoměn a zapojit ho do projektu. Chceme tak maximum kapacity věnovat výzkumu léku na onemocnění způsobené koronavirem,“ uvádí majitel WCA Holdingu Matouš Polák. „Obracíme se na další firmy i na jednotlivce, kteří disponují vysokým počítačovým výkonem, aby se do Folding@Home zapojili. Každá simulace je jako zakoupení sportky: čím více tiketů zakoupíte, tím větší šanci máte vyhrát jackpot, v tomto případě najít řešení.“

Do projektu se můžete zapojit tak, že si z internetu stáhnete a nainstalujete aplikaci Folding@Home, s jejíž pomocí bude váš počítač po boku tisíců jiných počítačů z celého světa vymýšlet, jak lidstvo škodícího viru co nejrychleji zbavit.

Zdroj: TZ WCA Holding

 

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality