České Radiokomunikace mají nového majitele

České Radiokomunikace (CRA) změnily po deseti letech majitele. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management prodaly CRA investiční společnosti Cordiant Digital Infrastructure Limited, investující do základní infrastruktury digitální ekonomiky.

České Radiokomunikace mají nového majitele


Cordiant Digital Infrastructure Limited je kotována na londýnské burze a investuje především do základní infrastruktury digitální ekonomiky – datových center, fibreoptických sítí a vysílacích a telekomunikačních věží ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe.

Její akcionáři jsou rozmanití, od soukromých osob až po správce fondů. Na rozdíl od tradičního soukromého nebo infrastrukturního fondu je kapitál Cordiantu ve stejném režimu jako každá jiná kótovaná společnost a nemusí být akcionářům splácen.

Cordiant Capital Inc, která spravuje Coridant Digital Infrastructure Limited, je investiční společnost s expertizou a zkušenostmi v digitální infrastruktuře. Cordiant investuje do globální infrastruktury a reálných aktiv, provozování infrastruktury soukromého kapitálu a infrastrukturních soukromých úvěrových strategií prostřednictvím partnerských fondů a spravovaných účtů. Současnou klientskou základnu Cordiantu tvoří globální pojišťovací společnosti, penzijní plány a rodinné kanceláře.


Úvodní foto: IDG Czech Republic © Radan Dolejš


Komentáře