České Radiokomunikace pokrývají svou IoT sítí další města

České Radiokomunikace (ČRa) pokračují v rozšiřování sítě pro internet věcí (IoT). Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, dále Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst. ČRa rovněž hledají partnery pro poskytování IoT služeb. Do rozvoje této oblasti plánují v průběhu roku 2017 investovat desítky milionů korun.

České Radiokomunikace pokrývají svou IoT sítí další města


ČRa spustily pilotní projekty internetu věcí už v roce 2015 a v dubnu 2016 pak síť, postavenou na platformě technologie LoRa, na úrovni krajských měst. I v této oblasti staví ČRa na vlastní infrastruktuře.

ČRa svou IoT sítí nyní pokrývají všechna krajská města a dále města: Mladá Boleslav, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Slaný, Kladno, Rakovník, Beroun, Příbram, Benešov u Prahy, Tábor, Domažlice, Klatovy, Blatná, Planá, Mariánské Lázně, Třebíč, Znojmo, Luhačovice, Velké Opatovice, Šumperk, Hranice na Moravě, Opava, Frýdek Místek, Havířov, Karviná a posilují signál ve zlínském kraji v okolí Otrokovic.

„Letošní rok pro nás v oblasti internetu věcí znamená výzvu. Do této oblasti plánujeme investovat desítky milionů korun a do konce roku 2017 bychom rádi naší IoT sítí pokryli celoplošně celou republiku,“ uvádí k aktivitám ČRa v oblasti internetu věcí generální ředitel Martin Gebauer.

ČRa v současné době také hledají další partnery pro realizaci a poskytování IoT služeb. Těm nabízejí vlastní komunikační infrastrukturu, ČRa IoT cloud, technickou podporu při realizaci projektů. Mezi partnery, se kterými již ČRa spolupracují, patří například Tesla Blatná, ČD Telematika, společnost Fiedler a další. V lednu 2017 ČRa otevřely vlastní centrum pro spolupráci – ČRa IoT Hub a opět organizují akce zaměřené právě na internet věcí – ČRa IoT Hackathon – 31. března v Brně a 7. dubna v Praze a vyhlásí druhý ročník softwarové soutěže Czech IoT Summer Jam 2017. 

Úvodní foto: Fotolia © gustavofrazao


Komentáře