České Radiokomunikace rozšiřují WiMAX do Liberce, Pardubic, Znojma a dalších částí Brna

České Radiokomunikace včera oznámily zahajují komerční provoz bezdrátového vysokorychlostního připojení k internetu pomocí technologie WiMAX v dalších městech.


Na začátku minulého týdne se objevila zpráva o spuštění komerčního provozu této technologie WiMAX v Brně, Ostravě a Olomouci (více viz článek České Radiokomunikace nabízí WiMAX nově také v Brně, Ostravě a Olomouci) a nyní tato společnost informovala o rozšíření i do dalších měst, konkrétně do Liberce, Pardubic, Znojma a také do dalších částí Brna.

Po uvedení služby WiMAX v Praze se České Radiokomunikace rozhodly rozšířit službu do dalších 25 měst České republiky do konce roku 2009. Za rozhodnutím rozšířit WiMAX sítě stojí pozitivní ohlas a zájem zákazníků. Po spuštění v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci přichází služba nyní do Liberce, Pardubic, Znojma a v Brně dochází ke zvýšení pokrytí. Rozšířením služby WiMAX do Liberce, Pardubic a Znojma je technologií WiMAX Českých Radiokomunikací již tím pádem pokryto sedm měst.

WiMAX, někdy laicky označován jako „pevná linka vzduchem“, nabízí oproti DSL službám více než trojnásobný dosah od ústředny a další řadu výhod. Tomu odpovídá i symetrická rychlost, která dosahuje dle tarifu až 5/5 Mb/s. Technologie pracuje v licencovaném pásmu, což má zaručit vysokou garantovanou spolehlivost této služby. Připojení k internetu pomocí technologie WiMAX je primárně určeno firemním zákazníkům pod názvem Business WiMAX, pro rezidentní zákazníky je připravena jedna varianta služby Premium WiMAX.

„Vybudování zcela nové telekomunikační sítě i v ostatních městech republiky představuje velice významný krok pro zvýšení nabídky a dostupnosti služeb Českých Radiokomunikací. V aktivitách nás podpořil velký úspěch služby WiMAX a pozitivní zájem o její využívání v Praze,“ říká Marcel Procházka, manažer rozvoje služeb a podnikání Českých Radiokomunikací. Liberec, Pardubice, Znojmo a zvýšení pokrytí v Brně jsou součástí druhé vlny spouštění technologie WiMAX v rámci České republiky. „V Brně se jedná už o druhou spuštěnou základnovou stanici, a ještě v průběhu léta zprovozníme třetí vysílač. I v případě Liberce plánujeme spuštění další základnové stanice,“ dodává Marcel Procházka.Komentáře