Hlavní navigace

České varianty Air Tagů berou trh útokem

3. 6. 2024

Sdílet

o2 tag Autor: O2

Populární lokalizační přívěsky Applu jsou na trhu už nějaký rok, ale jsou poměrně drahé. Naštěstí pro zájemce Apple pouští do ekosystému i další výrobce s levnějšími variantami.

Už vás někdo sledoval pomocí AirTagu?

A tak třeba právě teď začíná prodávat svůj vlastní Air Tag pod názvem O2 tag mobilní operátor O2.

Čip stačí jednoduše spárovat s Apple zařízením, připnout ho například ke klíčům, a v případě potřeby kontrolovat jeho polohu na mapě v mobilní aplikaci Apple Find My. Další O2 tagy je možné umístit do peněženky, batohu nebo do auta, zkrátka kam je potřeba.

O2 tag je certifikovaný společností Apple – je tedy plně kompatibilní s Apple zařízením. Zákazník ho může nahrát do svého iPhonu, iPadu nebo třeba sledovat jeho polohu přes macOS. Poloha čipu se ukáže bez ohledu na vzdálenost, jelikož k lokaci využívá síť všech Apple zařízení v okolí. Údaje o poloze zůstávají ale vždy zabezpečené a zcela anonymní.

Vyzkoušeli jsme: Smartphone Infinix Note 40 Pro Přečtěte si také:

Vyzkoušeli jsme: Smartphone Infinix Note 40 Pro

Čip lze sdílet také s dalšími lidmi, navigovat k jeho přesné poloze, přehrát na něm zvuk, označit ho za ztracený a v opačném případě také oznámit nález.

Operátor nabízí jeden lokalizační čip za 499 korun, respektive 999 korun za tři kusy. Součástí balení je silikonové poutko. 

Členům nového ekosystému Unity (pro zákazníky O2 a Air bank) jsou pak čipy k dispozici s výraznou slevou za 199 korun za jeden kus a 399 korun za balení se třemi kusy.

Podobný čip už dlouho nabízí i jiný česká firma Fixed. Ta nyní také uvádí na trh novinku, a to sice Fixed Tag Card.

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI Přečtěte si také:

Zakažte Facebooku, aby si na vašich příspěvcích vytrénoval svou AI

Vypadá to jako malinko silnější platební karta, ale je to vlastně lokalizační čip, balený jako platební karta – se stejnými funkcemi jako jakýkoliv jiný lokalizační čip s podporou Apple Find My. Výhodou je tloušťka – oproti klasickému tagu se vejde místo platební karty do peněženky, a způsob nabíjení – nepotřebuje žádné výměnné knoflíkové baterie, ale jednou zhruba za tři měsíce stačí kartu bezdrátově nabít na nabíječce s podporou Qi nabíjení.

Lokalizační čip Fixed Tag Card

Autor: Fixed

Karta je navíc poměrně odolná, vydrží pod vodou zhruba 30 minut, takže si ji třeba můžete vzít i na sjezd divoké řeky a najdete všechno, co vám uplave. Kartička je dražší než čip, cena se pohybuje podle prodejce od 600–900 korun za kus.

Google a Apple se sice domluvili, že propojí své vyhledávácí sítě, ale zatím to ještě zdaleka nefunguje. Takže obě zařízení fungují v rámci ekosystému Apple Find My, čili jsou vhodně jen pro majitele telefonů Apple.

Androidisti mohou lokalizační tagy jen vyhledávat pomocí aplikace Detektor sledování a zároveň si tak mohou ověřovat, jestli někdo nepoužívá Air Tagy k jejich sledování.

 

Získejte pro svůj produkt či službu ocenění IT produkt roku! Soutěž „IT produkt roku“ vyhlašuje redakce Computerworldu s cílem vyzdvihnout výrobky disponující vlastnostmi, které je významně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie. Může přitom jít jak o celkově inovativní pojetí produktu, tak o jednotlivé funkční zdokonalení, výrazně zjednodušené ovládání nebo třeba o výjimečně příznivou cenu.

Soutěž probíhá ve třech samostatných kolech v kalendářním roce a každý postupující produkt či služba do jednoho ze tří finálových kol získává právo na titul IT produkt roku.

Máte-li zájem účastnit se soutěže IT produkt roku, neváhejte. Kontaktujte nás prosím na itprodukt@iinfo.cz.

O přihlášku a více informací si můžete napsat nebo zavolat na telefonech 776 204 420 nebo 604 266 707 či 725 326 893, případně na také na adrese itprodukt@iinfo.cz.

Našli jste v článku chybu?

Autor aktuality