Česko má první tobogán s virtuální realitou ze Silicon Valley

Virtuální realita se pomalu vkrádá do našich životů. Byť někteří si myslí, že po jejím loňském hypu dojde letos k utlumení vášní kolem virtuální a rozšířené reality, mnozí podnikavci si to nemyslí. A tak v Česku spustili celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu VR Slide. Jde o kombinaci jízdy na vodním tobogánu a virtuální reality v aquaparku Aquapalace Praha.

Česko má první tobogán s virtuální realitou ze Silicon ValleyZařízení z produkce Ballast Technologies jako první kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže v okamžiku přenést do prostředí nekonečného vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám.

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“ uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360o pohled do okolního prostředí. V nich je umístěn smartphone Samsung, který nabízí virtuální realitu synchronizovanou s pohybem na vodním tobogánu.

Toho je docíleno sledovacím systémem, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází. Původně přitom výrobci spoléhali na systém Oculus Rift, který se však ukázal jako nevhodný pro tento účel, zejména kvůli složitému nabíjení.A tak sáhli po jednodušším zařízení s mobilním telefonem.

Před jízdou speciálně proškolený plavčík aktivuje brýle, nasadí je jezdci na hlavu a ten se pak jen spustí na gumovém kruhu z tobogánu. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to je dost intenzivní adrenalinový zážitek, obzvláště pro lidi, kteří takovým zálibám nepropadají ani ve skutečném životě, natož ve virtuální realitě.

Atrakce je přístupná všední den odpoledne, celé víkendy a svátky a prázdniny.

Úvodní foto: Ballast HW

Galerie


Komentáře