Cetin pojede rychlostí až 1 Gbps

Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin) aktualizovala nabídku Mass Market Offer (MMO) pro přístup k veřejné pevné komunikační síti.

Cetin pojede rychlostí až 1 Gbps


Od května 2017 je dostupný produkt Superfast s rychlostí 250 Mbps k objednání, tak jak společnost oznámila společně s předchozí verzí MMO nabídky již v červenci 2016.

Zásadní změnou je zavedení rychlosti až 1 Gbps pro optické přípojky s dostupností od 1. 1. 2018, která bude součástí již existujícího typu přípojky Superfast, a to bez navýšení ceny.

Důležitou změnou je snížení ceny kapacitních produktů. U kapacitního produktu Multicast Transport dojde k navýšení kapacity jednoho TV kanálu ze 7 na 10 Mbps  pro podporu přechodu z SD kvality na HD, resp. až UHD.

Nabídka je koncipována jako velkoobchodní end-to-end řešení pro poskytovatele hlasových a broadbandových služeb a rovněž umožňuje distribuci audiovizuálního obsahu. Všechny služby mohou být koncovým zákazníkům nabízeny samostatně nebo v různých kombinacích.

V současnosti má CETIN smluvní vztah založený na nabídce MMO s osmi operátory a jednání s dalšími potencionálními partnery probíhají.

Úvodní foto: IDG Czech Republic © Radan Dolejš


Komentáře