ChannelWorld Awards 2011: distributoři a výrobci roku vyhlášeni

Redakce projektu ChannelWorld a vydavatelství IDG Czech Republic vyhlašují výsledky druhého ročníku ankety ChannelWorld Awards. Zástupci výrobců a distributorů ICT produktů a služeb převzali ocenění za spolupráci v roce 2011.


ChannelWorld Awards 2011Tři kategorie „Distributorů roku“ v České republice a dvě kategorie na Slovensku znají nejlepší ICT distribuční společnosti za rok 2011. Hlasovali pro ně výkonní zástupci prodejců, dodavatelů služeb a výrobců ICT a spotřební elektroniky (CE) v on-line anketě na webu ChannelWorld.cz. V osmi kategoriích byli také vyhlášeni „Výrobci roku“, pro něž hlasovali čeští prodejci ICT a CE a dodavatelé služeb i zástupci distributorů. Hlasování probíhalo od 12. 9. 2011 do 31. 1. 2012.

Ve 2. ročníku ankety hlasovalo celkem 847 zástupců ze 767 firem, přičemž 34 % tvořili hlasující ze Slovenska. „Mezi hlasujícími se zvýšil podíl majitelů a jednatelů z řad resellerských společností. Prostřednictvím ankety tak mohou výkonní představitelé firem nastavit zrcadlo kvalitě spolupráce v českém a slovenském prodejním kanále ICT,“ uvedl výsledky Jan Mazal, šéfredaktor ChannelWorldu.

Broadline distributorem roku 2011 se v České republice stala společnost AT Computers a.s. (29 % hlasů).Titul Distributor s přidanou hodnotou roku si zasloužila společnost INTELEK spol. s r.o. (35 % hlasů) a kategorii Specializovaný distributor roku vyhrála společnost Eset software spol. s r.o. (20 % hlasů).

Slovenské kategorii Broadline distribútor roka již podruhé za sebou kralovala společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o. (64 % hlasů). Ocenění Distribútor s pridanou hodnotou roka získala společnost ASBIS SK spol. s r.o. (65 % hlasů).
Kompletní výsledky najdete na webu ChannelWorld.Komentáře