Kromě toho je schopen z infikovaných počítačů krást osobní data, která pak využívá k přístupu k dalším finančním informacím daného uživatele.
Informace tým bezpečnostní firmy přinesl v rámci pravidelného Celosvětového indexu dopadu hrozeb, tentokrát za měsíc březen. Trojský kůň byl poprvé zaznamenán v roce 2011, nicméně jeho šíření v poslední době napomohlo několik spamových kampaní obsahujících škodlivou přílohu s excelovou tabulkou, stahující Dridex do napadeného PC.
Kromě varování před Dridexem vydal Check Point také žebříček zemí, jež jsou nejčastějšími cíli kybernetických útoků. Velký nárůst útoků zaznamenala například Litva, která se meziměsíčně posunula ze 40. na 7. místo, z 96. na 20. pozici stoupal naopak Kazachstán. Naopak Černá Hora se zařadila mezi bezpečnější země, když z 10. místa klesla na 48.
Pokud jde o Českou republiku, ta se stále drží mezi bezpečnějšími zeměmi, i když z 93. místa za únor si mírně pohoršila na 90. místo. Hůře dopadlo Slovensko, které se posunulo ze 44. pozice na pozici 35.
Nejpopulárnějším malwarem používaným k útokům na podnikové sítě byl i v průběhu března XMRig, jenž měl dopad na pět procent organizací po celém světě. Na druhém místě byl JSEcoin (4 %) a na třetím právě zmiňovaný Dridex (3 %). Ten v České republice vyskočil dokonce až na první místo, následovaný škodlivými kódy XMRig a Trickbot.
Zdroj: TZ Check Point