Tamní ministerstvo průmyslu a informačních technologií totiž ohlásilo 14měsíční plán na „pročištění“ neautorizovaných internetových připojení.
Zpráva na webové stránce úřadu uvádí, že tato kampaň bude vyžadovat, aby poskytovatelé internetového připojení, datová centra a společnosti dodávající obsah měli licenci vlády. Kromě toho je požadavkem, aby všechny speciální kabelové a VPN služby získaly schválení vlády, což je krok, který uvede většinu VPN služeb v zemi do ilegality. Uvádí to publikace South China Morning Post.
Resort se nechal slyšet, že trh internetových připojených služeb v Číně je „v nepořádku“ a vyžaduje „urgentní regulace a řízení.“ Zároveň dodal, že krok „posílí management informační bezpečnosti v kyberprostoru.“
Velká část z čínských 730 milionů uživatelů internetu spoléhá na VPN kvůli přístupu k blokovaným webům, jako jsou Facebook, Google, Twitter či YouTube. Web Greatfire.org uvádí, že země blokuje 135 z 1 000 nejnavštěvovanějších webů světa. Kromě toho je zakázána i kritika čínské vlády.
Čína v poslední době zesiluje svou kontrolu nad on-line aktivitami svých občanů. Minulý týden například příslušný úřad oznámil, že všechny obchody s aplikacemi se pro možnost svého dalšího legálního fungování budou muset registrovat u vlády.
V listopadu loňského roku prošel nový zákon o kybernetické bezpečnosti, který začne platit v červnu, který po internetových společnostech vyžaduje, aby sbíraly skutečná jména a detaily uživatelů, zatímco „operátoři kritické informační infrastruktury“ musejí ukládat svá data na serverech umístěných na čínském území.
Zdroj: Techspot.com