Cisco, Deutsche Telekom a Intel podpoří české startupy

Všechny začínající startupové firmy zaměřené na oblast internetu věcí nebo tzv. Internet Of Everything mohou dostat do začátku podnikání pomoc od akcelerátoru Challenge Up!. Do programu se lze přihlásit do 25. května a je otevřený i českým firmám.

Cisco, Deutsche Telekom a Intel podpoří české startupy


Cisco, Deutsche Telekom a Intel představily inkubátor Challenge Up!, který je určen pro začínající firmy z regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). Zapojit se do něj mohou firmy vyvíjející produkty nebo služby pro internet věcí, Internet of Everything nebo souvisejících oblastí.

Může jít například produkty pro chytrá města, chytré domácnosti, Průmysl 4.0, nositelnou elektroniku a podobně. Nezáleží přitom na tom, jestli se zaměří na samotné propojení, bezpečnost, analytiku nebo zpracování big dat.

V rámci Challenge Up! dochází k propojení programů, které už jednotlivé společnosti mají, ať s již jedná o aktivity Cisco Entrepreneurs in Residence (Cisco EIR), Intel Business Challenge Europe nebo inkubátoru hub:raum společnosti Deutsche Telekom.

Do programu se lze přihlásit prostřednictvím stránek www.challengeup.eu do 25. května 2015. Na vybrané společnosti nečeká přímá investice, ale získají šanci zapojit se do inkubačního programu, kde jim odborníci a mentoři pomohou s dalším rozvojem a případným vstupem na trh.

První fází programu bude Akcelerační týden, který bude probíhat od 22. do 26. června 2015. Od července do října pak na vybrané startupy čeká speciální čtyřměsíční program v některém z akcelerátorů partnerských firem ve Vídni, Berlíně či Krakově.

Podle odhadů Ciska se v Internet of Everything skrývá v následujícím desetiletí potenciál až 19 bilionů dolarů. Přitom právě na využití a analýzu získaných informací z toho připadá 7,3 bilionu dolarů. V roce 2020 bude přitom k internetu připojeno více než 50 miliard věcí.

Úvodní foto: Fotolia © tashatuvango


Komentáře